Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

До уваги розпорядників бюджетних коштів міста!

Створено: 2019-10-10 13:43:36Оновлено: 2019-10-10 13:44:58

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України листом від 01.10.2019  №3304-04/40135-06 "Щодо необхідності дотримання вартісних меж" доводить до відома державних замовників інформацію про показники ефективності закупівель за 2017-2018 роки за результатами здійсненого аналізу функціонування системи публічних закупівель.

За результатами такого аналізу відомо, що загальна частка оголошених відкритих торгів з очікуваною вартістю до 200 тисяч гривень із загальної кількості оголошених в 2017-2018 роках склала 24%. Кількість закупівель, які не відбулися при оголошенні торгів з очікуваною вартістю до 200 тисяч гривень складає по 58% у кожному досліджуваному році. Як правило, такі торги є неуспішними та не відбуваються з причини участі менше ніж двох учасників в одних торгах. Застосування процедур закупівель під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, встановлену в абзацах другому та третьому частини першої статті 2 ЗУ "Про публічні закупівлі", призводить до відсутності учасників, які готові брати участь у таких відкритих торгах.

Ураховуючи зазначене вище Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, як уповноважений орган у сфері публічних закупівель, рекомендує замовникам:

- завчасно планувати проведення процедур закупівель з урахуванням потреби та/або запланованих видатків у кошторисі та/або фінансовому плані;

- проводити заходи, направлені на консолідацію потреб для проведення закупівель у рамках однієї процедури в разі наявності окремих підрозділів;

- застосовувати механізм закупівлі товарів та послуг за рамковими угодами та/або використовувати послуги централізованої закупівельної організації;

- при визначенні нового предмету закупівлі, в разі виділення додаткових коштів, керуватися листом МЕРТУ від 14.09.2016 №3302-06/29640-06 "Щодо планування закупівель".

У подальшому, з огляду на прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі", технічна реалізація буде приведена у відповідність з вимогами Закону в частині визначених порогів.

Зазначений лист інформативного характеру Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України, для зручності користування замовниками та  учасниками процедур закупівель, розміщено на офіційному веб-сайті Кам`янської міської ради у розділі "Прозоре місто"/ "Прозорі закупівлі" у підрозділі "Нормативно-правова база у сфері публічних закупівель".