Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ПОЛОЖЕННЯ ПРО БЮДЖЕТ УЧАСТІ ЗМІНЕНО. ОПИС ОСНОВНИХ НОВАЦІЙ ТА ПЕРЕДУМОВИ ЇХ РОЗРОБКИ

Створено: 2019-10-11 11:59:19Оновлено: 2019-10-11 12:05:41

Впровадження бюджету участі в Кам`янському розпочалось ще із 2017 року і перший його цикл, з огляду на відносну інноваційність, був достатньо успішним і охарактеризувався 115 громадськими проектами, невеликою кількістю голосів (3858 голосів) та 15 переможцями.

Другий цикл бюджету участі (2019 року) суттєво відрізнявся від попереднього. Це було також 115 громадських проектів, з них 14 переможців. При цьому кількість голосуючих зросла у 5,3 рази і склала 20800 голосів мешканців. Конкуренція зросла, через що було отримано багато нарікань на порушення під час Конкурсу та агітації за такі проекти.

Таким чином постала необхідність у регулюванні процесів та внесенні змін у Положення про бюджет участі. Тож для того, щоб максимально врахувати думку населення, у ЦНАПах під час голосування було проведено анкетування. Також опитування здійснювалось за допомогою Інтернету та під час проведення загальноміського форуму. Усі побажання мешканців втілені у новій редакції Положення про бюджет участі, яку на минулому тижні затверджено рішенням міської ради від 04.10.2019 №1550-36/VІІ.

Серед новацій, які суттєво вплинуть на перебіг процесу бюджету участі, є:

- чітке визначення ключових правил і принципів, серед яких обов'язковість виконання, прозорість та відкритість процедури, інклюзивність процесу, довгостроковий розвиток, неприбутковість, загальнодоступність та соціальна направленість громадських проектів;

- подання та розподіл громадських проектів за чотирма категоріями: "Інфраструктура", "Спортивні та соціальні проекти", "Екологія, ІТ та культура" та "Комунальні заклади, підприємства та установи";

- право кожного мешканця подавати 4 громадські проекти, по одному в кожній із визначених категорій;

- право кожного мешканця проголосувати за 4 громадські проекти, по одному в кожній із категорій;

- Кодекс етики бюджету участі, дотримання якого є обов'язковим для всіх учасників процесу.

Затверджений Кодекс етики бюджету участі забороняє вчинення будь-якого тиску на голосуючого, в тому числі й адміністративного, використання персональних даних інших осіб, агітацію у приміщеннях для голосування, використання у політичній рекламі тощо. За недотримання Кодексу етики бюджету участі передбачено дискваліфікацію проекту та зняття його з конкурсу.

Великі сподівання є на те, що усі учасники процесу ставитимуться одне до одного з повагою та розумінням значущості кожного з поданих проектів і питання у сумлінності дотримання положень кодексу ніколи не постане.

Більш детально з новою редакцією Положення про партиципаторне бюджетування Ви можете ознайомитись на офіційному сайті міської ради у розділі "Прозоре місто" - "Бюджет участі" - "Інформація щодо бюджету участі". Також зверніть увагу на те, що форма бланків для заповнення дещо змінилася. Завантажити їх також можна у згаданій рубриці.

Незабаром Координаційною радою будуть затверджені нові строки прийому проектів для участі в Конкурсі 2020 року, про що буде повідомлено додатково.