Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Міська рада розпочинає співпрацю з Конгресом Ради Європи

Створено: 2019-12-13 13:38:21Оновлено: 2019-12-16 14:39:46

Кам’янська міська рада здобула перемогу в конкурсі в межах проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», оголошеному Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. Таким чином місто отримає підтримку під час реалізації проекту «Молодь Кам’янського у бюджеті участі: від активності до партнерства».

Така домовленість була скріплена Меморандумом про взаєморозуміння між Конгресом Ради Європи та Кам’янською міською радою, підписаним у Києві 12 грудня цього року. Сторони висловили готовність покращувати якість місцевої демократії шляхом запровадження принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримки більш інклюзивного, прозорого та орієнтованого на громаду місцевого самоврядування, зокрема, в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.

Під час впровадження проекту «Молодь Кам’янського у бюджеті участі: від активності до партнерства» Рада Європи надаватиме експертну допомогу місту відповідно до визначених цілей та можливість щодо поширення успішних практик і обміну досвідом в рамках України та Європи.

Натомість, міська рада зобов’язалась впроваджувати зазначений проект, забезпечуючи ефективну співпрацю між консультантами та посадовцями.

Невдовзі сторони погодять детальний план заходів, який буде введено в дію до жовтня 2020 року.

Проект «Молодь Кам’янського у бюджеті участі: від активності до партнерства» буде реалізовано як складову процесу бюджету участі. Його метою є збільшення активності та залучення молоді до прийняття рішень місцевого значення, її інтеграція до процесу формування місцевої політики шляхом застосування учасницьких інструментів, формування дієвого механізму співпраці міської ради та молодіжних осередків, спільна розбудова громадського простору за першочерговими запитами сучасної молоді, її соціальна адаптація за допомогою міських процесів.

Цей проект стане одним із низки заходів, направлених на удосконалення процесу бюджету участі, поруч із якісними змінами Положення про партиципаторне бюджетування, затвердженням кодексу етики, розподілу громадських проектів за категоріями.