Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Відбувся семінар для ОСББ про діяльність Фонду енергоефективності

Створено: 2020-02-20 14:26:20Оновлено: 2020-02-20 14:37:46

     Енергонезалежність, енергоефективність, альтернативні джерела енергії – слова, які зараз стали актуальними не тільки у медіапросторі, а й у буденному житті українців, яким не все одно, скільки завтра доведеться платити за тепло. Організаторами семінару «Впровадження енергоефективних заходів в будинках, де створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків», який відбувся 19 лютого 2020 у приміщені КЗ «Центр позашкільної роботи та дитячої творчості» Кам’янської міської ради, став відділ з питань діяльності органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Кам’янської міської ради і громадська спілка «Кам’янське об’єднання співвласників житла».

     Відкрила семінар заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Світлана Колісніченко, яка представила учасників заходу та наголосила на плідній співпраці міської влади з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) міста в питаннях, пов’язаних з їх ефективною діяльністю. З інформацією про стан розвитку ОСББ у місті Кам’янське та допомогу місцевої влади для проведення енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках ознайомив присутніх начальник відділу з питань діяльності органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Кам’янської міської ради Дмитро Губський. Також присутніх поінформовано про заходи з енергозбереження, які можуть реалізовуватися у форматі виконання Міської комплексної програми сприяння розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, яка діє у нашому місті та розроблена з метою забезпечення участі ОСББ у співфінансуванні ремонтів і модернізації житлового фонду міста.

     Про інструменти підтримки розвитку ОСББ та готовність надавати практичну допомогу новоствореним та діючим об’єднанням повідомив представник громадської спілки «Кам’янське об’єднання співвласників житла» Юрій Колесніков.

      У заході взяла участь експерт у Дніпропетровській області Програми «Енергоефективність в Україні» Наталія Арінічева, яка доповіла про діяльність Фонду енергоефективності, мета створення якого полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень з енергоефективності ОСББ з врахуванням кращих європейських практик. В результаті їх реалізації співвласники таких будівель зможуть не лише заощаджувати кошти на комунальних послугах, а й підвищити рівень комфорту і якості свого життя. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини. Перші 300 ОСББ (по Україні), які зможуть якісно підготувати заявку, що, зокрема, включатиме енергоаудит, отримають фінансування проєкту в розмірі до 70%. Увагу учасників семінару акцентували на важливості надання групових та індивідуальних консультацій власникам житла за участі та підтримки місцевих органів влади, зміцненні потенціалу ОСББ щодо впровадження енергоефективних рішень. У подальшому зацікавлені сторони зможуть обмінюватися досвідом та отримувати інформацію про кращі енергоефективні практики в державі та впровадження їх на території міста,