Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ВІДБУЛИСЬ СУТТЄВІ ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ ПРО ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ: ЯК ЦЕ ВПЛИНЕ НА ЗАМОВНИКІВ КАМ`ЯНСЬКОГО?

Створено: 2019-11-27 09:43:57Оновлено: 2019-11-27 10:03:14

Нещодавно відбулися суттєві зміни у тендерному законодавстві, а саме Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель". Зміни передусім направлені на гармонізацію українського законодавства до Директив Європейського Союзу, загальне удосконалення сфери та усунення існуючих невідповідностей.

Зміни покликані зокрема врегулювати допорогові закупівлі, підвищити якість виконання укладених договорів, забезпечити поступовий перехід до професіоналізації сфери закупівель та підвищити відповідальність за порушення.

Якщо більш детально розглянути основоположні зміни, то вони є такими.

Допорогові закупівлі. У разі придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень (але не перевищує вартісних меж, встановлених для тендерів), замовники в обов'язковому порядку проводять спрощену закупівлю (конкурентну процедуру) із застосуванням електронної системи ProZorro у відповідності до Закону.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких менше 50 тисяч гривень (з 0,01 грн до 50 000,00 грн), без використання електронної системи, замовник обов'язково оприлюднює звіт про договір про закупівлю протягом трьох робочих днів з дня укладення.

Професіоналізація сфери. До 01.01.2022 замовники мають повністю відмовитися від тендерних комітетів. Їх функції будуть виконувати уповноважені особи, які попередньо мають підтвердити свій рівень володіння необхідними знаннями у сфері публічних закупівель шляхом проходження безкоштовного тестування, порядок організації якого визначає Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Така уповноважена особа призначається замовником шляхом покладення на працівника зі штатної чисельності відповідних функцій, або шляхом введення до штатного розпису окремої посади, або шляхом укладення трудової угоди.

Відповідальність. Згідно зі змінами, внесеними у тому числі до Кодексу України про адміністративні правопорушення, розмір штрафів за вчинення порушення законодавства про закупівлі коливається від 1 700 грн до 170 000,00грн (в залежності від виду правопорушення).

Наразі цей Закон набрав чинності, але застосовуватися почне через півроку, а саме з 19 квітня 2020 року, окрім деяких частин, що значаться у його прикінцевих та перехідних положеннях.

Таким чином усі замовники міста Кам`янське з 19 квітня 2020 року в обов'язковому порядку проводять конкурентні спрощені закупівлі з 50 000,00 грн, а при закупівлях до 50 000,00 грн – оприлюднюють звіти про договори про закупівлю.

Відповідно з 19 квітня 2020 року усі закупівлі замовників переходять у електронну площину ProZorro, що забезпечить значно вищий рівень прозорості та надасть громадськості доступ до інформації, передбаченої Законом, у повному обсязі. Департамент економічного розвитку міської ради вже підготував проект рішення міської ради, який дозволить адаптувати місцеві нормативні акти до вимог чинного законодавства. У разі прийняття, згадане рішення міської ради набере чинності 19 квітня 2020, одночасно із початком застосування норм Закону.