Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

USAID Проект енергетичної безпеки оголошує початок грантової програми

Створено: 2019-09-30 06:17:01Оновлено: 2019-09-30 06:17:36

USAID Проект енергетичної безпеки (ESP) працює з Урядом України, приватним сектором та громадянським суспільством для підвищення енергетичної безпеки України, трансформації енергетичного сектору країни у сучасний, орієнтований на ринок та інтегрований з ЄС фактор зростання.

USAID оголошує конкурс і надає гранти у грошовій та негрошовій формі для неурядових організацій (НУО), які зареєстровані та правочинні згідно з законодавством України, але для державних установ гранти виключно у негрошовій формі.

Пріоритетні напрямки:

-       надання допомоги Уряду України для забезпечення усіх громадян доступною, надійною, сталою та безпечною енергією;

-       підтримка Уряду України в інтеграції до європейських енергетичних ринків шляхом допомоги ключовим державним органам та регулятору у виконанні вимог енергетичного законодавства ЄС, включаючи Третій енергетичний пакет;

-       зміцнення енергетичної безпеки України завдяки реформуванню конкурентних ринків шляхом відокремлення функцій передачі та розподілу від генерації, а також виробництва і постачання в секторах природного газу та електричної енергії;

-       створення конкурентних ринків електричної енергії, природного газу та теплової енергії;

-       збільшення постачання енергії в Україні шляхом сприяння інвестиціям у сектор енергетики завдяки активній участі приватного капіталу та збільшення виробництва відновлюваної енергії.

Приклад грантової діяльності: грант може надаватись неприбутковим організаціям, які проводять навчання для вразливих груп населення, жінок, ветеранів АТО та молоді для удосконалення навичок з встановлення та/або обслуговування обладнання, що використовується у секторі відновлюваної енергетики. В рамках грантів може забезпечуватись підтримка заходів щодо перевірки концепцій для технологій відновлюваної енергії або прискорення придбання засобів, які можуть сприяти широкомасштабному використанню відновлюваної енергії.

Подача заявок відбувається у два етапи. На першому етапі заявники подають короткий концептуальний документ (заявку в стислому вигляді) українською або англійською мовами. Грантодавець визначає чи відповідає концептуальний документ цілям ESP. Якщо концепція заявника отримає позитивну оцінку, в цьому випадку організацію буде запрошено до участі в другому етапі – подання розгорнутої заявки на грантове фінансування.

Кінцевий термін подачі заявок до 30 квітня 2020 року включно. Грантові заявки оцінюються по мірі надходження.

Суми грантів: від 10 000 до 300 000 доларів США у гривневому еквіваленті. ESP залишає за собою право фінансувати запропоновані проекти повністю або частково.

Строк дії грантового проекту: тривалість запропонованого проекту не повинна перевищувати 24 місяці.

Види грантів:

-       FAA – Контракти на фіксовану суму: кошти, які видано на основі визначених «етапів» або результатів роботи;

-       спрощений або стандартний грант: грант з відшкодуванням витрат;

-       негрошовий грант: закупівля та постачання матеріалів/обладнання та/або послуг.

Може застосовуватися також гібрид двох грантів, при цьому найпоширеніший гібрид – контракт на фіксовану суму з часткою в негрошовій формі.

Отримати більш детальну інформацію можна за посиланням. https://drive.google.com/drive/folders/1xPNr55wq_H0YhHWFjII1E5msWn4qBeh4. Для додаткової інформації необхідно надіслати запит на електронну адресу: UESPgrants@tetratech.com.