Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Звіт про роботу відділу за 2020 рік

Створено: 2021-02-05 12:56:55Оновлено: 2021-02-05 12:59:04

ЗВІТ
про роботу відділу інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю Кам
’янської міської ради за 2020 рік

 1. Аналітична робота

Відділом систематично проводився аналіз суспільно-політичної ситуації
в місті, за звітній період підготовлено та надано до облдержадміністрації приблизно 300 щоденних звітів та інформацію про суспільно-політичну ситуацію в місті, 24 двохтижневих звіти. Також, відділом надано до облдержадміністрації 146 щоденних інформаційних звітів стосовно надзвичайних ситуацій та суспільно-резонансних подій.

Щоденно ведеться моніторинг міських та обласних засобів масової інформації та мережі Інтернет в частині розміщення критичних матеріалів на адресу міської влади. У разі необхідності, щодо негайного реагування, інформація надавалася міському голові та заступникам міського голови.

За 2020 рік працівниками відділу проведено певну роботу щодо опрацювання документообігу: опрацьовано 351 документ (листи, доручення облдержадміністрації, звернення, повідомлення) та підготовлено 256 документів.

Велася робота із трудовими колективами підприємств міста з питання вивчення соціально-психологічного стану та запобіганню конфліктних ситуацій.

Постійно проводилась робота зі співпраці та обміну досвідом із відділами інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю місцевого самоврядування України. Відділ брав участь у підготовці інформаційних повідомлень та інших матеріалів, які сприяють розширенню  міжрегіональних зв’язків, підвищенню інвестиційної привабливості міста, а також у підготовці місцевих програм розвитку інформаційної інфраструктури м. Кам’янського.

 2. Методична робота

За 2020 рік працівниками відділу підготовлено 13 проєктів рішень міської ради, 7 проєктів розпоряджень міського голови та 7 проєктів рішення виконавчого комітету міської ради.

Відділ систематично співпрацював з представниками громадських організацій та політичних партій. За звітній період найбільш активно взаємодіяли з керівництвом політичної партії ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», «За Майбутнє», «Європейська Солідарність», «Бджола», «Партія Шарія», «Пропозиція». Відділ взаємодіяв з громадськими організаціями «ZOOщит», організаціями «Голос природи», «ПАТРІОТ 2015», «Кам’янський штаб національного захисту», «Сильні Духом» та організаціями національних меншин міста,.

Проводились робочі зустрічі з керівниками та журналістами засобів масової інформації.

У 2020 році підготовлено та розміщено на веб-сайті міської ради, запропоновано для публікації в друкованих і електронних ЗМІ
1254 інформаційних повідомлень та прес-релізів.

Підготовлено та опубліковано 80 привітань міського голови, підготовлено 68  інформаційних текстів для промов.

Відділом проводилась робота щодо сприяння структурним підрозділам міської ради щодо висвітлення своєї діяльності на міському телебаченні (ТРК «МІС»), обласному телебаченні та міському радіо.

Регулярно публікувалися у газеті «Любимый город ДЗ», транслювались на міському радіо та телебаченні, розміщувалися на веб-сайті матеріали щодо обговорення реформ, які проводяться або плануються в Україні; матеріали про діяльність керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради щодо розвитку регіону.

Відділ здійснював контроль за проведенням у місті акцій пікетування, мітингів, інформаційних акцій, співпрацював з правоохоронними органами щодо здійснення контролю за додержанням чинного законодавства, громадського порядку під час їх проведення. За звітній період було проконтрольовано 47 масових акції організовані громадськими організаціями, політичними партіями та громадянами міста..

Відділ систематично брав участь у пленарних засіданнях міської ради та її виконавчого комітету, нарадах під головуванням міського голови та міських заходах за його участю, за необхідністю – на інших нарадах.

Щодня забезпечувалось виконання умови договору про інформаційні послуги, які були складені між міським головою та газетою «Любимый город ДЗ»: надавали анонси, інформацію про події, які відбулися, вели активне електронне листування.

Сприяючи розвитку інформаційного простору, виконанню законодавства України щодо діяльності ЗМІ та свободи слова, відділ щоденно здійснював співробітництво із журналістами міських ЗМІ.

Також, регулярно здійснювався зв'язок із працівниками обласних та всеукраїнських засобів масової інформації з метою інформаційного просування м. Кам'янське в Україні, об`єктивного висвітлення подій у місті.

Протягом  вищезазначеного періоду відділ відповідно до покладених  завдань:

- створював електронний архів інформації щодо діяльності міського голови, міської ради та її виконавчого комітету, формував підшивку газети «Любимый город ДЗ»;

- проводив моніторинг міських та обласних ЗМІ в частині розміщення критичних матеріалів на адресу міської влади, моніторинг громадської думки з конкретних проблем державної політики та самоврядування;

- здійснював аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів,
які відбуваються у місті для внесення відповідних пропозицій з цих питань;

- аналізував діяльність міських організацій політичних партій, громадських об’єднань, професійних спілок.

Систематично:

-     оприлюднювались рішення міської ради, виконавчого комітету міської ради та розпорядження міського голови;

-     розміщувалась інформація на офіційному веб-сайті Кам'янської міської ради;

-     надавалась інформація електронною поштою акредитованим засобам масової інформації та окремим журналістам щодо подій, які плануються керівництвом міської ради та її виконавчого комітету (анонси подій);

-     надавалась методична, консультативна допомога управлінням, відділам та іншим структурним підрозділам Кам’янської міської ради в організації роботи із засобами масової інформації, проведенні заходів, пов’язаних із висвітленням їх діяльності.

Протягом  вищезазначеного періоду відділ додатково до плану роботи:

- сприяв розміщенню матеріалів, підготовлених управлінням надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради, міським центром зайнятості;

- здійснював інформаційний супровід міських конкурсів, фестивалів, турнірів, культурно-масових заходів;

- працівники відділу залучались до забезпечення життєдіяльності міста в день проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року.

 3. Організаційна робота

Відділ брав участь в організаційній роботі та проведенні державних
та релігійних свят (підготовка проектів розпоряджень міського голови, робочих планів, організації проведення оперативних нарад) ‑ Великодня та днів поминання померлих, Дня соборності України, Дня народження Т.Г.Шевченка, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня Європи, Дня пам'яті жертв політичних репресій, Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни
в Україні, Дня Конституції України, Дня Державного прапора України, Дня незалежності України, Дня захисника України, Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв голодоморів.

Відділ проводив робочі наради із відзначення державних свят та контролю за проведенням мітингів, акцій протесту. За 2020 рік було підготовлено та проведено 6 таких нарад.

Також у 2020 році відділом організовано та проведено 8 брифінгів секретаря міської ради.