Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

До уваги розпорядників бюджетних коштів міста: інформація щодо здійснення закупівель на випадки, які спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

Створено: 2020-04-08 07:36:50Оновлено: 2020-04-08 07:38:14

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у зв`язку з набранням чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17.03.2020 №530-ІХ листом від 20.03.2020 №3304-04/20005-06 надає інформацію щодо закупівель на випадки, які спрямовані на запобігання виникненню і поширенню такої хвороби.

Так було внесено зміни до Закону України "Про публічні закупівлі" у чинній редакції, а також до його нової редакції, яка буде введена в дію з 19.04.2020. Таким чином розділ ІХ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №922 доповнено пунктом 2-1 та водночас розділ Х "Прикінцеві та перехідні положення" нової редакції Закону доповнено пунктом 3-1, якими встановлено, що дія Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Перелік таких товарів, робіт чи послуг та порядок їх закупівлі затверджується Кабінетом Міністрів України. За результатами такої закупівлі в електронній системі закупівель замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього, звіт про виконання договору про закупівлю у відповідності до ст.10 Закону. У разі недотримання вимог щодо публікації таких звітів винні особи притягаються до відповідальності відповідно до закону.

Так, на виконання Закону №530, для використання замовниками Кабінетом Міністрів України видано постанову від 20.03.2020 №225 "Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 на території України".

Наразі в електронній системі закупівель реалізовано функціонал, який дозволяє надавати ознаку щодо COVID-19 закупівлям, які здійснюватимуться згідно з Законом України від 17.03.2020 №530-ІХ (далі – Закон №530), при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи.

Водночас згаданим листом Міністерства деталізовано підстави для застосування переговорної процедури закупівлі, а саме її застосування як винятку у разі нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв`язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, пов`язаних зокрема із негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. Оскільки надзвичайна ситуація – це обстановка, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена зокрема епідемією, відповідно й ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації є проведення комплексу заходів, які спрямовані на припинення дії небезпечних факторів, рятування життя та збереження здоров`я людей, а також на локалізацію зони надзвичайної ситуації.

Відповідно до протоколу засідання Експертної комісії ДСНС від 12.03.2020 №104/02-20, надзвичайна ситуація, пов`язана із загрозою поширення гострої респіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, визначена в Україні як медико-біологічна надзвичайна ситуація, пов`язана з епідемічним спалахом небезпечних хвороб, державного рівня.

При цьому вибір та проведення процедур закупівель здійснюють тендерний комітет або уповноважена особа. У залежності від вартості предмета закупівлі, а також умов щодо застосування і проведення процедур закупівель замовник самостійно здійснює вибір процедури закупівлі та визначає можливість її застосування у конкретному випадку, керуючись вимогами законодавства в цілому.

Зазначений лист інформативного характеру, для більш детального опрацювання і зручності користування замовниками та учасниками процедур закупівель, розміщено на офіційному веб-сайті Кам`янської міської ради у розділі "Прозоре місто"/ "Прозорі закупівлі" у підрозділі "Нормативно-правова база у сфері публічних закупівель".