Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

До уваги розпорядників бюджетних коштів міста!

Створено: 2019-10-09 08:53:00Оновлено: 2019-10-09 08:54:26

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України листом від 30.09.2019  №3305-04/39989-07 "Щодо закупівлі природного газу у зв'язку зі змінами законодавства" доводить до відома державних замовників та представників бізнесу інформацію щодо необхідності внесення змін до договорів про закупівлю природного газу, укладених за результатами проведених процедур.

Статтею 36 ЗУ "Про публічні закупівлі" встановлено імперативну норму про те, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни зокрема регульованих цін (тарифів) і нормативів у разі встановлення в договорі порядку зміни ціни. Отже, зміна ціни в договорі на постачання природного газу можлива у випадку, встановленому пунктом 7 частини четвертої статті 36 Закону, у разі, якщо договором було передбачено відповідний порядок її зміни.

З метою попередження проблем під час закупівлі природного газу, споживачам слід передбачати у проектах договорів, зокрема, складові частини ціни на природний газ та відповідний порядок зміни його ціни, керуючись випадками, встановленими у статті 36 Закону.

Також зазначеному листі надано опис змін до Кодексу газотранспортної системи та договору транспортування природного газу. Зокрема відповідні розяснення щодо складових послуг транспортування природного газу, зокрема послуг потужності, визначення їх вартості та порядку замовлення надано НКРЕКП листом від 12.08.2019 №8475/16.3.2/7-19.

Зазначений лист інформативного характеру Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства та зазначений лист НКРЕКП, для зручності користування замовниками та  учасниками процедур закупівель, розміщено на офіційному веб-сайті Кам`янської міської ради у розділі "Прозоре місто"/ "Прозорі закупівлі" у підрозділі "Нормативно-правова база у сфері публічних закупівель".