Надзвичайна кредитна програма для відновлення України

опубліковано: 22 травня 2024 оновлено: 20 серпня 2024

 

У грудні 2014 року Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) та Уряд України уклали Фінансову угоду про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ). У квітні 2015 року Верховна Рада України ратифікувала цей документ і Фінансова Угода набула чинності.

 

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (НКПВУ) – багатосекторний кредит від Європейського інвестиційного банку на загальну суму 200 млн євро, спрямований на підтримку України у відновленні критичної соціальної інфраструктури: лікарень, шкіл, дитсадків, соціального житла, адміністративних центрів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Програма втілюється на території 17 областей України – у громадах, що постраждали від збройної агресії РФ та/або прихистили значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Метою НКПВУ є створення гідних умов життя для внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, посилення стійкості та соціальної згуртованості громад. Реалізація Програми розпочалася у 2015 році, станом на березень 2024 року було відновлено 97 навчальних закладів, лікарень, житлових приміщень. У 2022 році внаслідок російського вторгнення в Україну Програму було реструктуризовано, а залишок коштів використано для завершення 21 існуючого та ініціації 45 нових субпроєктів у містах і громадах, підконтрольних Уряду України.

 

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом з Міністерством фінансів України та за підтримки Технічної допомоги координують Програму. Після оприлюднення конкурсу пропозицій кінцеві бенефіціари – місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування – подають заявки. Субпроєкти відбираються за прозорими критеріями. Кінцеві бенефіціари відповідають за реалізацію субпроєкту. Кошти надаються кінцевим бенефіціарам у формі субвенцій з Державного бюджету України. Очікується, що співфінансування субпроєкту, разом зі сплатою ПДВ, буде забезпечено з місцевого бюджету. Програма розвитку ООН в Україні надає технічну підтримку кінцевим бенефіціарам у впровадженні субпроєктів та здійснює моніторинг виконання робіт і використання коштів.

 

У Кам’янській міській територіальній громаді реалізуються 3 субпроєкти Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, серед яких капітальний ремонт медичного закладу та реконструкція 2-х шкіл.