Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Стартував відбір на міжнародний конкурс з ІТ-підприємництва для школярок Teсhnovation Challenge 2018

Створено: 2017-11-10 12:15:14Оновлено: 2017-11-10 12:17:15

Technovation Ukraine та Western NIS Enterprise Fund оголосили реєстрацію учасниць на Technovation Challenge 2018 – міжнародний конкурс з ІТ-підприємництва для дівчат віком 10-18 років, який проходить у понад 75 країнах світу за ініціативою Організації Об’єднаних Націй (ООН). Найкраща українська команда зможе потрапити на світовий пітч у Сан-Франциско та зустрітися із представниками найвідоміших ІТ-компаній. А переможниці світового конкурсу отримають 10 000 доларів на реалізацію свого додатку. Програма Technnovation у світі спонсорується ООН, Google та провідними ІТ-компаніями. В Україні конкурс проходить за підтримки Western NIS Enterprise Fund.

Мета конкурсу – надихнути та підтримати дівчат та жінок бути творцями та інноваторками у сфері ІТ. Програма конкурсу побудована так, щоби учасниці отримали знання і навички з ІТ та підприємництва і водночас долучились до вирішення проблем у своїх громадах.

“Ми раді, що тема жіночого лідерства набуває підтримки та розвитку в Україні. Technovation Challenge – одна з важливих ініціатив, яка допомагає дівчатам усвідомити свою роль у суспільстві, зламати ті стереотипи про жінок, які їм нав’язує середовище, і зробити цей світ кращим”, – переконана Ярослава Джонсон, Президент та Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund.

Technovation Challenge проходить в Україні другий рік поспіль. Щоб узяти участь, треба зареєструватись на сайті програми за посиланням https://my.technovationchallenge.org/ та сформувати команду з 2-5 осіб. Попередні знання з ІТ не потрібні: в рамках конкурсу учасниці проходять тримісячну навчальну програму, де отримують усі необхідні навички. Протягом навчання команди працюють над своїми мобільними додатками, які мають представити на розгляд журі не пізніше 25 квітня 2018 року. Навчальна програма доступна українською, проте робоча мова конкурсу та презентації проектів – англійська.

Цього року наші амбіції для Technovation Ukraine – це більше команд дівчат, які подолають усі етапи змагання і запропонують додатки для своїх громад. Це також створення потужної мережі менторів, які готові допомогти дівчаткам реалізовувати свої задуми.

Technnovation Challenge – найбільше світове змагання з ІТ-підприємництва серед дівчат, яке об’єднує понад 10 тисяч дівчат з усього світу з більш як 75 країн. В Україні конкурс стартував у 2017 році. Було створено понад 40 команд, 15 з них завершили навчання й розробили додатки. Журі обрало переможців, а одна команда отримала спеціальний приз – поїздку до Сан-Франциско на глобальний саміт. Також у липні 2017 року відбувся Technovation Camp, який зібрав дівчат з усієї України на тижневе STEM навчання.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд проінвестував 168 млн. доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,4 млрд доларів в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. Докладніше за посиланням: www.wnisef.org.

Україна вперше взяла участь у програмі у 2017 році. За умовами конкурсу, проекти команд мають фокусуватися навколо цілей сталого розвитку (можна ознайомитися за посиланням: www.un.org.ua/ua/tsili-rozvytku-tysiacholittia/tsili-staloho-rozvytku) ООН. Дізнатися більше про конкурс та умови участі можна на глобальному сайті програми: technovationchallenge.org, та на сторінці Technovation в Україні: facebook.com/TechnovationUkr/, www.facebook.com/notes/technovation-ukraine/все-що-потрібно-знати-про-technovation/372370763198926/.