Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ

Створено: 2022-01-12 12:23:18Оновлено: 2022-01-12 12:24:38

   З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені можуть отримувати фінансову допомогу від держави для старту власного бізнесу. Допомога надається в рамках нової бюджетної програми, розробленої Міністерством соціальної політики, на реалізацію якої у держбюджеті на 2022 рік передбачено близько 100 млн грн.

   Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

   Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397 “Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей”.

   Відповідно до зазначеного Порядку непрацююча працездатна особа з числа членів малозабезпеченої сім’ї, яка зареєстрована  в центрі зайнятості як безробітна, і виявила бажання провадити підприємницьку діяльність  подає до центру зайнятості:

  • заяву про надання фінансової допомоги;
  • бізнес-план (розробляється самостійно або у процесі професійного навчання в центрі зайнятості);
  • довідку для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством  (довідка не подається, якщо центром зайнятості за наявності технічної можливості відомості про особу отримано шляхом інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою МВС).

   Центр зайнятості для вирішення питання надання фінансової допомоги малозабезпеченій особі готує документи та подає на розгляд комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, яка утворена центром зайнятості.

   Після прийняття комісією позитивного рішення особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа - підприємець протягом 30 днів з дати отримання повідомлення про прийняте комісією рішення.

   Для надання фінансової допомоги між регіональним центром зайнятості, центром зайнятості та особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, укладається угода про надання фінансової допомоги.

   Особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність подає до центру зайнятості рахунок – фактуру та договір, укладений особою з постачальником (продавцем) обладнання та матеріалів.

   На підставі зазначених документів центр зайнятості перераховує кошти для закупівлі обладнання та матеріалів на розрахунковий рахунок постачальника (продавця).

   Фінансова допомога є поворотною, тому може бути повернена у такій спосіб:

  • однією сумою протягом  30 календарних днів після закінчення трирічного строку з дати її отримання;
  • достроково - до закінчення такого строку (частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості).

   Сума, яка повертається державі, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

   За більш детальною інформацією з питання отримання фінансової допомоги від держави для старту власного бізнесу малозабезпеченим безробітним особам необхідно звернутись до Кам’янського міського центру зайнятості, вул. Медична, 6.