Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

В місті проведено заходи присвячені Європейському дню боротьби з торгівлею людьми

Створено: 2021-10-18 00:00:00Оновлено: 2021-10-19 06:21:33

фото   Вже четвертий рік поспіль департамент соціальної політики міської ради приєднується до заходів присвячених Європейському дню боротьби з торгівлею людьми, започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

   Адже торгівля людьми це глобальний злочинний бізнес, сучасна форма рабства, що грубо порушує права людини.

   Існує чимало різноманітних видів експлуатації: сексуальна, трудова, економічна, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу та інші.

   Найбільш розповсюдженою у світі формою експлуатації людини є трудова експлуатація. Якщо раніше майже 85% постраждалих були жінки та дівчата, то зараз 60% постраждалих складають чоловіки.

   У випадку експлуатації праці кінцевою метою торгівлі людьми є саме примусова праця. Про те, що праця є примусовою, може свідчити:

-  використання людини, яка працює через погрозу застосування насильства;

-  невиплата винагороди за раніше виконану роботу;

-  обмеження свободи пересування та інші обставини. 

   Експлуатація охоплює широке коло ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми і стосується як дітей, так і дорослих, працю яких можуть використовувати на будівництвах, у сільському господарстві, в приватних господарствах чи на тяжких низькооплачуваних роботах.

   Для постраждалих від торгівлі людьми не має національностей, кольору шкіри або рівня освіти та заможності.

   Будь-яка людина може стати особою, яка постраждала від торгівлі людьми, особливо в умовах економічної кризи та збройного конфлікту, коли складні життєві обставини вимушують людей погоджуватися на дуже ризикові пропозиції працевлаштування.

   Саме цей День обізнаності про торгівлю людьми присвячений підвищенню уваги про таке ганебне явище, як торгівля людьми.

   Заходи, які проводяться в Європейських країнах у цей день, прагнуть подолати сучасне рабство у всіх його проявах. Повернути права постраждалим особам та зробити світ більш безпечним для його мешканців.

Примітка: В цьому році по Дніпропетровській області 6 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 1 – жінка, 5 – чоловіків постраждали від трудової експлуатації. За період із 2012 року у Дніпропетровській області такий статус надано 59 особам.

З 2017 року двоє осіб, які є мешканцями нашого міста постраждали від торгівлі людьми.

фотофотофотофотофотофото