Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Кабінет Міністрів України розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься послуга “Муніципальна няня”

Створено: 2024-06-13 13:51:15Оновлено: 2024-06-13 13:55:25

муніціпальна няня   Аналіз нових потреб громадян, викликаних повномасштабним вторгненням Російської Федерації в Україну, показав, що послуга “муніципальна няня” стає все більш актуальною.

   Враховуючи, що внутрішньо переміщені особи потребують більше часу для працевлаштування та інтеграції в нових громадах, а також те, що  велика кількість закладів дошкільної освіти зачиняються, Кабінетом Міністрів України прийнята постанова від 07.06.2024 №664 «Деякі питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною “муніципальна няня” на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування», згідно якої   розширюються категорії дітей, для догляду за якими буде надаватися послуга «муніципальна няня», а саме:

  • діти до 3 років внутрішньо переміщених осіб (які не мають тяжких хвороб);
  • діти до 6 років, які потребують додаткового догляду (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до 3 років);
  • діти до 6 років, у яких один з батьків  є особою з інвалідністю I чи II групи (раніше - це діти віком до 3 років);
  • діти до 6 років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти (наприклад, території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей).

   Важливою зміною є саме той факт, що право на послугу “муніципальна няня” отримують внутрішньо переміщені особи та особи, які разом із дітьми проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти. Таким чином усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи і економічної незалежності, а дітей - до отримання належного догляду і розвитку.

   Орієнтований середньомісячний розмір відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” у 2024 році відповідно до постанови КМУ від 30.01.2019 № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” складає 7 100 гривень.

   Дія постанови КМУ від 07.06.2024 №664  поширюється на час введення воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування.