ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ІНФОРМУЄ: умови призначення допомоги на догляд

Створено: 2020-07-13 08:24:01Оновлено: 2020-07-13 08:29:09

Верховною Радою України 2 червня 2020 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» (далі – Закон), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» щодо встановлення щомісячної державної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – допомога на догляд), у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Зазначені положення Закону набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону, та будуть застосовуватися з 1 січня 2020 року.

Допомогу на догляд призначатимуть управління  соціального захисту населення. Для призначення допомоги на догляд особа подає до управління соціального захисту за місцем реєстрації заяву та висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що вона потребує постійного стороннього догляду.

 Інформація про склад сім’ї зазначається в декларації про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням допомоги на догляд.

Незалежно від дати звернення особи за призначенням допомоги на догляд, вона призначатиметься з 1 січня 2020 року.