Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ДО УВАГИ ОДЕРЖУВАЧІВ ПІЛЬГ!

Створено: 2021-03-15 09:14:45Оновлено: 2021-03-15 09:22:48

    Департамент соціальної політики Кам’янської міської ради інформує про переваги готівкової форми надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

    Пільги на оплату житлово-комунальних послуг передбачено законами України для окремих категорій громадян (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветерани військової служби, діти війни тощо). При цьому знижка плати за послуги встановлена на рівні від 25 % до 100 % залежно від категорії пільговика.

   Відповідно до Закону України „Про житлово-комунальні послуги” пільги на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачам у грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Механізм надання пільг населенню у грошовій формі, запроваджений у 2019 році, передбачає розрахунок розміру пільги за соціальними нормативами незалежно від фактичного споживання послуг.

    При цьому діють дві моделі грошової форми надання пільг:

- безготівкова – сума пільги зараховуються на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» (на персональний обліковий запис одержувача пільги), звідки перераховується банком надавачам послуг (за визначеною послідовністю) на підставі їхніх даних про нараховані платежі;

-  готівкова – сума пільги перераховується щомісячно безпосередньо на особистий рахунок одержувача пільги в одному з уповноважених банків або виплачується йому через поштове відділення.

    Готівкова форма отримання пільг дозволяє одержувачу самостійно визначати черговість та суми оплати послуг, що важливо в умовах виникнення ситуації, коли пільговик не погоджується з нарахованими підприємством сумами.

    Крім того, у разі споживання житлово-комунальних послуг в обсягах менших ніж соціальні нормативи, зекономлені кошти пільговики можуть використовувати на власний розсуд, у тому числі для оплати послуг в інший розрахунковий місяць, коли споживання збільшується у зв’язку, зокрема, з погодними умовами.

    Безготівкова форма отримання пільг передбачає можливість отримання зекономлених коштів лише один раз на рік, після закінчення опалювального сезону.

    Додатково повідомляємо, що управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг надають до 1 жовтня та 1 травня структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про суму простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, щодо пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі.

    У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

    Для отримання пільг у готівковій формі необхідно звернутися до районних управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради з відповідною заявою, у якій зазначити реквізити банківського рахунку, куди буде перераховуватися сума пільги:

    Дніпровське управління соціального захисту населення: просп. Перемоги, 45. Телефон відділу персоніфікованого обліку – 068-564-32-26, 55-42-41;

    Заводське управління соціального захисту населення: просп. Свободи, 2/1. Телефон відділу персоніфікованого обліку – 55-42-36;

   Південне управління соціального захисту населення: вул. Затишна, 3. Телефон відділу персоніфікованого обліку – 56-07-44;

    Рекомендуємо скористатись перевагами готівкової форми отримання пільг.