Департамент соціальної політики Кам’янської міської ради інформує:

Створено: 2020-04-17 00:00:00Оновлено: 2020-04-17 12:42:38

Під час карантинних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, урядом прийнято ряд законодавчих актів спрямованих на забезпечення додаткових соціальних гарантій.

Так, у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України
від 8 квітня 2020 р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» продовжено на період карантину та один місяць після дати його відміни строк виплати державної соціальної допомоги, яку було призначено раніше:

-         малозабезпеченим сім’ям;

-         одиноким матерям;

-         на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

-         особі, яка доглядає за хворою дитиною;

-         особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;

-         дітям, батьки яких ухиляються від плати аліментів;

-         внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання;

-          непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

-         особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

-         особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

         Звертаємо увагу! Після відміни карантину орган соціального захисту населення протягом одного місяця проводитиме перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги (малозабезпеченим сім’ям; одиноким матерям; на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; особі, яка доглядає за хворою дитиною; особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу; дітям, батьки яких ухиляються від плати аліментів; внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання) та державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.

У разі коли за результатами проведеного перерахунку розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захисту населення проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги, який був виплачений під час карантину.

Якщо не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, орган соціального захисту протягом одного місяця з дати відміни карантину стягує згідно із законом надміру виплачені суми допомоги у розмірі не більш як 20 відсотків виплаченої допомоги.

Передбачено, що на період карантину, заява та документи, необхідні для призначення вищезазначених державних соціальних допомог можуть бути надіслані поштою.

Важливо! Особи, яким виплачуються вищезазначені державні соціальні допомоги, державна соціальна допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю зобов’язані інформувати орган соціального захисту населення про зміни всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, шляхом надсилання письмового звернення поштою, за допомогою електронного зв’язку (електронне звернення) та телефонного зв’язку:

-         Південне управління соціального захисту населення, адреса 51909, вул. Затишна, буд. 3 тел. (0569) 56 07 42, (097) 7588185, електронна адреса 1206.uszn@kam.gov.ua;

-         Дніпровське управління соціального захисту населення, адреса пр. Перемоги, буд 45 тел. (068) 6912187, електронна адреса 1207.uszn@kam.gov.ua;

-         Заводське управління соціального захисту населення, адреса пр. Свободи, буд. 2/1 тел. (068) 9174818, електронна адреса 1208.uszn@kam.gov.ua.