Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Конкурс проектів «Ініціативи із застосування принципів універсального дизайну та доступності»

Створено: 2017-11-15 13:34:50Оновлено: 2017-11-15 13:36:28

Програма Розвитку ООН (ПРООН) у партнерстві з Міжнародною Організацією Праці (МОТ), Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України розпочинає другий етап Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей
з інвалідністю в Україні».

Програма має на меті сприяти застосуванню принципів універсального дизайну та доступності до об’єктів, середовища та процесів як засобів залучення та участі людей з інвалідністю в Україні. Це також підтримка у подоланні існуючих бар'єрів, що перешкоджають чи обмежують рівні можливості для людей з інвалідністю до послуг та об’єктів, призначених для загального публічного доступу, а також гарантування того, що права людей з інвалідністю у сфері охорони здоров'я, навчання, зайнятості, надання публічних та соціальних послуг реалізовуються повною мірою.

Завданням конкурсу є:

-            поширення інформації про універсальний дизайн, його принципи, кращу практику застосування;

-            налагодження співробітництва між органами влади, бізнесом та представниками різних груп населення, зокрема маломобільних, задля спільного проектування та створення середовища, продуктів, послуг тощо з урахуванням їх потреб;

-            сприяння створенню прототипів різних об’єктів та послуг, які відповідають принципам універсального дизайну з метою їх подальшого поширення.

Загальний обсяг фінансування, що виділяється для всіх проектів з боку Програми – 900 000 грн.

Очікується, що середня вартість одного проекту (включаючи співфінансування) складатиме 125 000 грн. При цьому можуть бути підтримані проекти як меншої так і більшої вартості, але максимальна сума гранту, яка може бути надана з боку Програми не перевищуватиме 150 000 грн. При цьому подані ініціативи повинні обов’язково передбачати спів-фінансування не менше ніж 30% від загальної вартості проекту власним внеском (організації – грантоотримувача або організації- партнера). Цей внесок може бути надано як у фінансовій, так і в іншій формі (наприклад, витрати на ремонтні роботи, придбання меблів, обладнання, тощо).

Програма може здійснювати діяльність по залученню до підтримки ініціатив інші організації.

Конкурсні категорії:

-            охорона здоров’я (у цій категорії приймаються пропозиції від закладів, що надають екстрену та первинну медико-санітарну допомогу) – мінімум 2 ініціативи буде підтримано;

-            соціальні та реабілітаційні послуги (у цій категорії приймаються пропозиції від нестаціонарних закладів та реабілітаційних установ, що надають соціальні та реабілітаційні послуги на рівні громади, у т.ч. для людей з інвалідністю) – мінімум 2 ініціативи буде підтримано;

-            зайнятість (у цій категорії приймаються пропозиції від роботодавців, які створили або планують створити робочі місця не менше ніж для 5 осіб І чи ІІ групи інвалідності) – мінімум 3 ініціативи буде підтримано;

-            інші: нестаціонарні заклади сфери освіти, заклади та об’єкти дозвілля, публічний простір та публічні приміщення, центри громади, ініціативи щодо доступності інформації, предмети та програмне забезпечення, тощо які сприяють залученню та побудовані на принципах універсального дизайну.

Пакет документів повинен бути поданий українською мовою та має складатися з належно заповненої аплікаційної форми проектної пропозиції (в двох форматах PDF з підписами та печаткою та Word) та таких додатків (у форматі PDF):

-       Додаток 1. Копія свідоцтва про реєстрацію.

-       Додаток 2. Резюме фахівців, які будуть призначені відповідальними за реалізацію проекту згідно з вимогами п.4.1

-       Додаток 3. Гарантійний лист щодо співфінансування із зазначенням суми або форми співфінансування (у разі, якщо внесок буде надано не організацією-заявником).

-       Додаток 4. Лише для неприбуткових організацій – Довідка з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій із зазначенням коду неприбутковості.

Файл з аплікаційною формою повинен мати коротку назву організації-заявника, а файли з додатками повинні бути пронумеровані відповідно номеру додатку (номери додатків не змінюються). У тексті електронного листа слід перерахувати, які додатки вкладено. Вкладення не слід архівувати.

Розмір електронного відправлення проектної пропозиції включно із додатками не повинен перевищувати 7 МБ (7000 кБ).

Пакет документів надіслати на електронну скриньку – uddgrants@gmail.com, вказавши в темі повідомлення: «Проектна пропозиція» та зазначити коротку назву організації-заявника та населений пункт.

Можуть брати участь: місцеві органи влади (зокрема, державні та військово-цивільні адміністрації), бюджетні установи (такі як поліклініки, навчальні заклади, реабілітаційні установи тощо), громадські організації, прибуткові організації – лише у конкурсній категорії «зайнятість».

Конкурс не передбачає надання грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним фізичним особам.

Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням: http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/operations/get-involved/udd-grants-contest.html.