Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Соціальна адаптація колишніх засуджених

Створено: 2021-03-16 08:06:05Оновлено: 2021-03-16 08:10:07

    Пріоритетним напрямком діяльності органів місцевого самоврядування є соціальний захист населення.

    Для підтримки бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, у грудні 2011 року в нашому місті було створено комунальний заклад соціального захисту «Центр комплексного обслуговування бездомних осіб» Дніпродзержинської міської ради, розташований за адресою: вул. Біломорська, 1А. З початку відкриття по теперішній час заклад очолює директор –  Ігор  Сай . Одним із структурних підрозділів закладу є відділення  соціальної адаптації звільнених осіб. 

    Варто відзначити, що особи, які відбули покарання та звільнені з місць позбавлення  або обмеження волі, є особливою соціально-демографічною групою, що складається переважно з чоловіків працездатного віку, які без надання їм необхідної соціальної допомоги не мають можливості успішно інтегруватися в суспільство.

    Зі звільненням з місць позбавлення волі у людини різко змінюється правовий статус, практично у повному обсязі відновлюється правоздатність, але після звільнення такі особи, як правило, стикаються зі значними труднощами  при самореалізації у суспільстві.          

    Серед основних проблем осіб, що звільнилися з місць позбавлення волі слід зазначити: розрив соціальних зв’язків, відсутність житлової площі, роботи, документів, що засвідчують особу, наявність інвалідності, соціально небезпечних захворювань, досягнення пенсійного віку. Також фіксуються стійкі психічні зміни, викликані специфікою тюремного світу.           

    Основним напрямком роботи Центру є забезпечення стандартів звернення з отримувачами соціальних послуг, в тому числі зі звільненими з місць позбавлення волі. З цією метою сформовано комплекс заходів по їх соціальній реабілітації та пост пенітенціарній адаптації.

    З метою недопущення скоєння злочинів та правопорушень, законодавство України надає звільненим особам  гарантії  у реалізації їх прав на невідкладне отримання допомоги від органів виконавчої влади в період  шести місяців після звільнення з місць позбавлення волі. Це перелік заходів соціального патронажу.

    Адміністрація закладу звертається до мешканців міста, які опинились в скрутних життєвих обставинах, звільнилися з місць позбавлення або обмеження волі, що в КЗСЗ «Центр комплексного обслуговування бездомних осіб» КМР їм будуть безкоштовно надані юридичні, психологічні та інші види соціальних послуг кваліфікованими  фахівцями з метою реінтеграції у суспільство.  Додаткові соціальні послуги та допомога, за потреби, буде надана громадськими та релігійними організаціями, з якими у КЗСЗ «ЦКОБО» КМР складено меморандум про співпрацю.   

    Центр комплексного обслуговування бездомних осіб знаходиться за адресою: м. Кам’янське, вул. Біломорська, 1А.

    Графік роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер с 8.00 до 17.00, п’ятниця с 8.00 до 15.45. Субота та неділя – вихідний, тел. (096)1453839.