Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Змінено порядок отримання «пакунків малюка»

Створено: 2020-09-17 11:39:38Оновлено: 2020-09-17 11:49:48

  Відповідно до рішення Уряду про запровадження пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» з 1 вересня поточного року почав працювати змінений порядок надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини.

  Відтепер жінкам, які у 2020 році народили дитину та не отримали одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» на час виписки із закладу охорони здоров’я, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті, виплачується грошова компенсація його вартості у розмірі 5 тис.грн.

  Виплата грошової компенсації не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини. Розмір отриманої грошової компенсації не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для отримання всіх видів соціальної допомог. Одержання отримувачем іншим видів допомоги не впливає на виплату їм грошової компенсації.

  Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину для придбання:

-  дитячих товарів (засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків та серветок, дитячого одягу та взуття, дитячого харчування, дитячого посуду, дитячих іграшок, текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр)

-  гігієнічних товарів для породіллі.

  Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок отримувача із спеціальним режимом використання, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

  Для призначення та отримання зазначеної допомоги у місті Кам’янське, жінка, яка народила дитину та не отримала «пакунок малюка» має звернутись із відповідною заявою та необхідним пакетом документів до районного управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради за місцем реєстрації або за місцем перебування за адресами:

   - Дніпровське управління соціального захисту населення, просп. Перемоги, 45.
Телефон відділу прийому громадян – (0569)55-42-42;

   - Заводське управління соціального захисту населення, просп.Свободи, 2/1.
Телефон відділу прийому громадян – (068)917-48-18, (0569)55-42-35;

   - Південне управління соціального захисту населення, вул.Затишна, 3.
Телефон відділу прийому громадян - (0569)56-07-37.

До заяви отримувач додає такі документи:

   - копію свідоцтва про народження дитини;

  - копію документу про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

  - довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»;

   - реквізити спеціального рахунку, відкритого в АТ КБ «ПриватБанк».

   Для отримання допомоги отримувач, крім зазначених вище документів, повинен пред’явити паспорт (із зазначеним місцем реєстрації).

  Отримувач може подавати заяву із зазначенням реквізитів спеціального рахунку та документи до заяви у паперовій або електронній формі.

  Отримувач протягом року з дня зарахування коштів грошової компенсації на його спеціальний рахунок в уповноваженому банку самостійно використовує призначену йому грошову компенсацію на придбання товарів, зазначених вище, для дитини або породіллі у суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж споживчих товарів та приєдналися до публічного договору про реалізацію пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Реєстр суб’єктів господарювання – учасників пілотного проекту розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

  З алгоритмом дій щодо отримання грошової компенсації також можна ознайомитись на сайті Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/news/18993.html.

   Загалом, за період з 30.06.2020 по 31.08.2020 на розгляд департаменту соціальної політики міської ради надійшло 210 заяв жінок на отримання натуральної допомоги «пакунок малюка». У зв’язку із набуттям чинності нового порядку, заяви розглянуто та опрацьовано у відповідності до оновленого механізму виплати грошової компенсації районними управліннями соціального захисту населення департаменту.

  З метою долучення суб’єктів господарювання до реалізації зазначеного проекту на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики розміщено алгоритм дій закладів роздрібної торгівлі та інтернет-магазинів, які виявили бажання співпрацювати з Мінсоцполітики в рамках реалізації пілотного проекту, та додаткову угоду про приєднання до договору за посиланням https://www.msp.gov.ua/content/pakunok-malyuka.html.

  Враховуючи соціальну значущість цього Проекту, запрошуємо заклади торгівлі міста долучитись до його реалізації. Додаткову інформацію щодо участі у проекті можна отримати у департаменті соціальної політики міської ради за телефоном (0569)55-43-07.