Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

«ПОЧУЙ МЕНЕ»: В УКРАЇНІ СТАРТУВАВ СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЄКТ

Створено: 2021-03-19 09:17:16Оновлено: 2021-03-19 09:24:31

       Майже два мільйони наших громадян мають порушення слуху.
     Як свідчать дослідження, внаслідок багатьох факторів, у тому числі, техногенних, їх кількість постійно зростає. Вже сьогодні близько 400 тисяч українців спілкуються жестовою мовою.

     Міністерством соціальної політики України у співпраці з громадською організацією Громадський рух «Соціальна єдність» з 5 березня 2021 року реалізується пілотний проєкт «Почуй мене». 

     Проєкт спрямований на полегшення комунікації між людьми з вадами слуху та представниками органів державної влади. Його суть полягає у спрощенні процесу комунікації при отриманні нечуючуми будь-яких державних послуг.

     Під час звернень до Мінсоцполітики люди з вадами слуху за допомогою спеціального застосунку на сайті Міністерства (www.msp.gov.ua - вкладка «Почуй мене») можуть отримати інформацію через сурдоперекладача в режимі онлайн, а також відповідь на свої запити у вигляді відеолиста.

     1539 – номер цілодобової «гарячої лінії» з консультування та забезпечення зворотного зв’язку для осіб з інвалідністю. Дзвінки на «гарячу лінію» мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

     Комунікацію і розгляд відповідних звернень забезпечують оператори Урядового контактного центру.

Відповідні інформаційні матеріали щодо користування такою послугою розміщені на офіційному сайті Мінсоцполітики та сторінці Фейсбук.

     В подальшому за результатами пілотного проєкту Мінсоцполітики надасть рекомендації, як поширити новий досвід комунікацій на інші державні установи, органи соціального захисту населення.

     Міністр соціальної політики України Марина Лазебна: «Наше завдання – забезпечити, щоб кожна людина було почута та мала всі можливості для активної участі у суспільному житті та власної реалізації».