Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Про розповсюдження піротехнічних виробів

Створено: 2021-11-19 06:19:11Оновлено: 2021-11-19 07:41:19

  Відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» , постанови  КМУ від 28.12.2016 №1069 «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд» на ДСНС України покладено функції зі здійснення державного ринкового нагляду за виробництвом та реалізацією піротехнічних виробів.

         Враховуючи зазначене та з метою недопущення травмування (загибелі) громадян  інформуємо, що у разі закупівлі піротехніки для влаштування феєрверків та світлозвукових видовищ з нагоди святкувань будь-яких культурно-масових заходів в обов’язковому порядку слід звертати увагу на вимоги, визначені Технічним регламентом піротехнічних виробів, затвердженим постановою КМУ від 03.12.2011 №839.

          Так, маркування виробу (його пакування) повинно бути зроблено українською мовою, містити відомості про виробника та імпортера виробу, інструкцією щодо його використання та зберігання, вікові обмеження, дату виготовлення, строк зберігання, радіус небезпечної зони дії, вагу піротехнічної суміші тощо. В обов’язковому порядку на піротехнічному виробі або на його пакуванні повинен бути нанесений національний знак відповідності згідно з постановою КМУ від 29.11.2001 №1599 (зі змінами).

          Даний знак має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилісника.

          Також, у відповідності до вимог «Правил пожежної безпеки в Україні», затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417, не допускається застосовувати піротехнічні вироби при проведенні культурно-масових заходів без письмового погодження з ДСНС України або її територіальними органами.