Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ПІЛОТНИЙ ПРОЄКТ `БЮДЖЕТ УЧАСТІ. ДІТИ` ПРЕДСТАВЛЕНО ІНШИМ ГРОМАДАМ

Створено: 2021-10-20 07:56:20Оновлено: 2021-10-20 13:37:34

За запрошенням експертів Ради Європи Кам`янська міська рада представила досвід запровадження пілотного проєкту "Бюджет участі. Діти", як одну з кращих практик, для передових українських громад. На онлайн-заході були присутні Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов, Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, керівник проєкту Ради Європи "Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні" Володимир Кебало, національний експерт Ради Європи Олексій Коваленко, національна модераторка платформи електронної демократії school-budget.e-dem.ua Олександра Піденко та представники громад-партнерів Ради Європи.

Присутній особисто на експертному вебінарі Стен Ньорлов відзначив активність Кам`янського та підкреслив, що Кам`янська міська рада стала першою, яка уклала Меморандум про співпрацю з Офісом Ради Європи в Україні на місцевому рівні. При цьому Олександр Ярема заявив про свої наміри адвокатувати перед Міністерством освіти і науки України запровадження шкільного громадського бюджету на теренах усієї країни як дієвого інструменту виховання свідомого громадянина, починаючи зі шкільного віку.

Як відзначили у Раді Європі: "Громади з усієї України надихнулися практичним досвідом впровадження ШГБ за методикою Ради Європи в Кролевці, Кам'янському та Полтавській області." Та повідомляють, що вже 12 українських громад впровадили Шкільний громадський бюджет, використовуючи Інструментарій Ради Європи, 5 громад знаходяться в процесі роботи.

Нагадуємо, що Кам`янська міська рада співпрацює з Радою Європи в межах проєкту "Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні", а під час розробки Положення про пілотний проєкт було використано інструментарій Ради Європи щодо впровадження шкільного громадського бюджету для розвитку громад.