Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Семінар `Визначення критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг`

Створено: 2021-03-22 13:12:02Оновлено: 2021-03-22 13:19:45

     З 1 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про соціальні послуги», який передбачає багато нововведень як в системі організації, так і в системі надання соціальних послуг.

     Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 185 «Про затвердження критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг» (далі – Постанова КМУ) затверджено критерії діяльності надавачів соціальних послуг (далі – критерії).

     Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 № 2671-VIII встановлено нове визначення терміну «надавачі соціальних послуг» – юридичні та фізичні особи, фізичні особи - підприємці, включені до розділу «Надавачі соціальних послуг» Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

     Критерії розроблено з метою встановлення єдиних вимог до надавачів соціальних послуг незалежно від форми власності та господарювання.

     Ці критерії не поширюються на фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» без провадження підприємницької діяльності.

     Надавачі соціальних послуг, діяльність яких відповідає цим критеріям, вносяться до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

     Для надавачів соціальних послуг встановлюються загальні та спеціальні критерії діяльності.

     Загальних критеріїв зобов’язані дотримуватися у своїй діяльності всі надавачі соціальних послуг, спеціальних критеріїв — надавачі соціальних послуг, які надають соціальні послуги, що передбачають цілодобове перебування/проживання, нічне або денне перебування у приміщенні надавача соціальних послуг, зокрема з харчуванням (догляд, підтримане проживання, притулок та інші), соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово), та допоміжні соціальні послуги.

     18.03.2021 відбувся семінар за темою: «Визначення критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг», організований департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації та проведеною в режимі онлайн ZOOM – конференції.

     На конференції розглядалися загальні питання реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 №185 «Про затвердження критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг». Намічені шляхи подальшої співпраці щодо реалізації Закону України «Про соціальні послуги».

     Презентацію семінару можна переглянути тут.