Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Створено: 2021-06-22 13:03:31Оновлено: 2021-06-23 11:36:22

   Указом президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року 22 червня в Україні визнано Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини вздовж всієї лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася війна 1941-1945 років, яка стала складником Другої світової війни.

   Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

   Слід зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більші, ніж Велика Британія, Канада, США і Франція разом узяті. За різними оцінками, в нашій країні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни перетворилося понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

   З нагоди Дня скорботи та з метою вшанування пам’яті жертв війни в Україні сьогодні проведено покладання квітів до пам’ятника «Прометей». На заході були присутні члени громадської організації «Міська рада ветеранів України» та представники департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради. Під час хвилини мовчання присутні вшанували всіх українських борців, які в час воєнного лихоліття визволяли рідну землю від фашистських загарбників.

   Після покладання квітів до уваги ветеранів архівним управлінням Кам’янської міської ради було підготовлено виставку архівних матеріалів щодо життя міста та долі його мешканців в роки війни. Присутні на виставці мали змогу ознайомитися з унікальними архівними документами та поспілкуватися зі спеціалістами архіву.

   У День Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні низький уклін захисникам рідної землі. Виявивши нечуваний героїзм та єднання у жорстоких боях, у гіркоті нищівних поразок і славі звитяг, українці здобули мир. Наш святий обов'язок - оберігати спокій і злагоду у суспільстві задля майбутнього українського народу, задля світлої пам'яті тих, хто ціною свого життя йшов до великої перемоги.

фотофотофотофотофотофотофото