Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Конкурс грантів зі зміцнення правової спроможності місцевих громад

Створено: 2018-08-22 06:13:37Оновлено: 2018-08-22 06:15:51

Міжнародний фонд «Відродження» за програмою «Права людини і правосуддя» оголошує конкурс: «Посилення правової спроможності місцевих громад». Загальний бюджет конкурсу складає 200 тис.дол. США.

Політика децентралізації влади ставить нові завдання перед місцевим самоврядуванням. Водночас, виникають нові потреби та можливості впливу на вирішення проблем у місцевих громадах. Доступність та пріоритизація правових способів вирішення спорів та конфліктів є передумовою для усунення позаправових практик, ефективної реалізації реформ на рівні місцевих громад.

Мета конкурсу – посилити спроможність місцевих громад вирішувати проблемні питання свого розвитку у правовий спосіб.

Завдання конкурсу:

-       підтримати неурядові громадські організації, що працюють з місцевими громадами у сфері створення системи надання безоплатної правової допомоги заради розвитку громад;

-       забезпечити правову підтримку змін/розвитку у місцевих територіальних громадах, розробити алгоритми вирішення найбільш поширених проблем громади;

-       удосконалити процедури роботи з надання безоплатної первинної правової допомоги, розширити перелік доступних послуг і способи їх надання;

-       забезпечити системне поширення правової інформації (зокрема, інформацію про роботу місцевих установ/організацій, що надають первинну правову допомогу), залучити місцевих волонтерів, сприяти подоланню правової та соціальної ізоляції вразливих соціальних груп через розширення можливостей їх доступу до правосуддя, первинної правової допомоги у громаді;

-       налагодити діалог, зокрема через обмін інформацією та участь у спільних заходах, між громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та місцевими органами державної влади задля обміну досвідом щодо покращення доступу до правосуддя.

До участі в конкурсі запрошуються організації, які:

-       мають статус неприбуткової організації та офіційно зареєстровані в Україні;

-       мають попередній досвід роботи у сфері надання правової допомоги, захисту прав людини, правопросвітництва;

-       мають мінімально необхідний матеріально-ресурсний потенціал (окреме приміщення організації (кімната), яке придатне для публічного прийому клієнтів (запитувачів правової допомоги), обладнане робоче місце юриста) та мають відповідні фінансові процедури, можуть належно прийняти та використати кошти, надані в межах гранту, що підтверджується офіційним листом заявника.

Проектні пропозиції слід подавати українською мовою згідно з вимогами оголошення та аплікаційної форми. Пакет документів має включати:

1) належно заповнену проектну пропозицію;

2) необхідні додатки, що підтверджують відповідність поданої проектної пропозиції конкурсним умовам;

3) копію свідоцтва про реєстрацію або виписки з ЄДР;

4) резюме осіб, залучених до виконання проекту, із досвідом, який відповідає сфері проектної діяльності.

Проекти слід оформити за аплікаційною формою через посиланням: http://www.irf.ua/grants/contests/ та подати в електронному форматі на сайті Міжнародного фонду «Відродження» за посиланням: https://contests.irf.ua/index.php?option=com_user&view=login&return=aHR0cHM6Ly9jb250ZXN0cy5pcmYudWEv. Проектні пропозиції необхідно подати до 10 вересня 2018 року.

Детальну інформацію щодо участі у конкурсі можна знайти за посиланням: http://www.irf.ua/grants/contests/konkurs_posilennya_pravovoi_spromozhnosti_mistsevikh_gromad/.