Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Європейський союз виділив 120 тис.євро на підготовку фахівців з енергосервісних контрактів в Україні

Створено: 2016-01-25 10:24:38Оновлено: 2016-01-28 12:15:33

У 2015 році в Україні розпочав свою роботу проект «EnPC-INTRANS», який спрямований на розвиток потенціалу виконання енергосервісних контрактів на муніципальному рівні. Проект фінансується ЄС у рамках програми Horizon 2020 і охоплює 9 європейських країн. В Україні протягом двох років буде підготовлено близько 300 фахівців з енергосервісних контрактів.

Енергосервісний контракт є важливим інструментом для ефективного використання енергії на об’єктах соціальної сфери. Він пропонує вирішення проблеми, з якою стикаються муніципалітети: як термомодернізувати будівлі, коли міські бюджети занадто мізерні. Цей дієвий механізм повинен знайти більш широке застосування в Україні. Муніципалітети будуть підготовлені брати активну участь у реалізації моделей енергосервісного контракту та зможуть залучати інвестиції для підвищення енергетичної ефективності бюджетних будівель і зниження викидів СО2.

Багатонаціональний характер проекту базується на багаторівневій процедурі. На даному етапі фахівці 9 країн-партнеріваналізують кращі практики і приклади проектів енергосервісних контрактів на європейському рівні для адаптації існуючих бізнес-моделей в своїх країнах.

Учасниками проекту є: Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ)GmbH, агенство КЕА з захисту клімату та енергетики Баден-Вюртемберг GmbH, європейські експертно-консультаційні центри в Хорватії (інститут енергетики HrvojePozar), Греції (центр з відновлюваних джерел енергії і енергозбереження), Словенії(енергетичне агенство в Savinjska,Saleskaі Koroska регіонах), Словаччині (консультаційний центр дистанційного навчання E-code), Латвії (регіональне енергетичне агенство Zemgale),Сербії (асоціація міст і муніципалітетів), Румунії (агенство з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії Ploiesti-Prahova) і в Україні (консалтингова енергосервісна компанія ТОВ «ФІАТУ»).