Конкурс грантів «Підтримка регіонального діалогу в реформі освіти»

Створено: 2018-02-27 11:52:39Оновлено: 2018-02-27 11:54:53

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) (http://www.ier.com.ua/ua) у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони» оголошує спеціалізований конкурс грантів «Підтримка регіонального діалогу в реформі освіти». Максимальний розмір гранту до 310 000 грн.

Мета конкурсу – посилення залучення організацій громадянського суспільства до процесів публічного діалогу з органами влади щодо питань реалізації освітньої реформи в середній школі.

До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:

-       статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше
1 року;

-       спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування);

-       запланували у бюджетах своїх проектів участь одного (двох) представників своєї організації у кожній з 2-денних конференцій, які припадають на період виконання проекту.

Проекти, подані на конкурс, мають передбачати:

-       формування національного та освітнього профілю району (національний склад, віковий склад, кількість учбових закладів, кількість учбових закладів не з українською мовою викладання, кількість вчителів за дисциплінами та мовами викладання, кількість учнів за віком та національною приналежністю, кількість національних культурних товариств);

-       опис історичної ситуації з викладанням українською мовою та мовою національної меншини в районі;

-       визначення ключових зацікавлених сторін при реалізації ст. 7 закону України «Про освіту»;

-       збір інформації щодо позицій, ставлення, думок, очікувань основних зацікавлених сторін щодо реалізації ст. 7 закону України «Про освіту» через проведення експертами проекту глибинних інтерв’ю з зацікавленими сторонами. (Глибинне інтерв’ю – це неформалізована індивідуальна бесіда з респондентом, яка проводиться на основі інструментарію з переліком обов’язкових тем для обговорення.) Глибинні інтерв’ю повинні проводитись за методологією (ІЕД);

-       збір інформації щодо позицій, ставлення, думок, очікувань наступних зацікавлених сторін щодо реалізації ст. 7 закону України «Про освіту» через проведення формалізованих інтерв’ю з зацікавленими сторонами. (Формалізоване інтерв’ю – це інтерв’ю, яке проводиться за заздалегідь визначеним переліком питань.) Формалізовані інтерв’ю повинні проводитись за методологією ІЕД;

-       підготовка звіту за результатами глибинних інтерв’ю із наданням записів/стенограми розмов;

-       організація діалогу з зацікавленими сторонами реалізації ст. 7 закону України «Про освіту» через проведення двох круглих столів: 1. За участю представників органів місцевої влади та самоврядування, керівництва шкіл та інших закладів освіти, вчителів шкіл та інших закладів освіти, 2. За участю представників органів місцевої влади та самоврядування, батьків учнів, представників громадських організацій, роботодавців, місцевих політичних партій.

Максимальна тривалість проектів – 7 місяців, але в будь-якому разі проект має завершитись до 30.11.2018 року. Проектні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу: rfr@ier.kiev.ua до 05.03.2018року.

У разі виникнення додаткових запитань щодо оформлення грантових заявок, звертайсь за електронну адресу: rfr@ier.kiev.ua.

Додаткову інформацію про умови конкурсу та аплікаційну форму можна знайти за посиланням: http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=5863.