Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

77-а річниця визволення України та 78-а річниця визволення міста Кам’янське від фашистських загарбників

Створено: 2021-10-25 00:00:00Оновлено: 2021-10-27 13:34:24

фото   Цими днями відзначається славетний день в історії нашої держави – 77-а річниця визволення України та 78-а річниця визволення міста Кам’янське, наддніпрянських сіл та Дніпропетровщини від фашистських загарбників.

   Чотири роки залишалася під п’ятою фашистів Україна, три з яких – славетне місто Кам’янське. Чотири чорних роки, виконуючи свої звірячі плани з тотального знищення слов’ян, загарбники палили міста й села, розстрілювали мирних жителів, гнали на рабські роботи до Німеччини нашу молодь, стирали з лиця землі фабрики, шахти, заводи, школи.

   Але наш гордий незалежний народ зломити неможливо. В ньому жила непохитна віра в перемогу. Усі чотири роки на території України йшла велика полум’яна боротьба за рідну землю. Це був воістину всенародний подвиг!

   У героїчні дні жовтня 1943 року під шквальним обстрілом у крижаних водах Дніпра виборювали мир для рідної землі тисячі молодих, сповнених сил та спраги до життя бійців.

   За 78 мирних років народилися нові покоління українців й кожне з них дивиться на минуле очима свого часу. Втім події такої ваги єднають усіх, із роками набираючи ще більшої ваги.

   З метою організації та належного відзначення 77-ї річниці визволення України та 78-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників 25 жовтня за участю міського голови та громадських організацій ветеранів проведено покладання квітів до братської могили воїнам-визволителям (пам’ятник Прометей) (просп.Гімназичний) та братської могили радянських воїнів, які загинули при визволенні Дніпродзержинська у вересні 1943 року (сел.Карнаухівка).

   Станом на 25.10.2021 на обліку в департаменті соціальної політики міської ради перебуває 1034 ветеранів Другої світової війни, з них - 13 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 24 учасників бойових дій, 997 учасників війни.

   Міська влада тісно співпрацює з громадянськими організаціями ветеранів та тримає на постійному контролі питання надання допомоги ветеранам війни.

   Час минає, але у пам’яті поколінь навіки залишиться приклад патріотизму та мужності, відданості та любові до рідної землі. Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про кожного, хто боровся з ворогом на фронті чи в тилу, загинув на окупованій території, в таборах смерті, чиє життя обірвалося на шляху до Перемоги.

   Шановні ветерани! Мирного ясного неба Вам та міцного здоров’я на довгі, довгі роки!

фотофотофотофотофото