Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Увага! Грантова програма розвитку малого та мікропідприємництва

Створено: 2022-10-31 14:11:12Оновлено: 2022-10-31 14:15:25

До уваги суб’єктів господарювання!

 

       Департамент муніципальних послуг та регуляторної політки Кам’янської міської ради інформує про можливість долучитися до грантової програми розвитку малого та мікропідприємництва.

    Грантовий конкурс зорієнтований на соціально-економічні потреби регіонів України, а також інноваційні рішення, що вже існують і сприятимуть підтримці та розвитку або диверсифікації підприємницьких ініціатив для населення під час і після війни.

 

1. Тип допомоги: благодійна допомога

2. Термін дії: до 31 грудня 2022 року

3. Територія: вся Україна

4. Вид допомоги: від 5 000 до 15 000 євро

5. Дедлайн: триває прийом заявок

6.Учасник(и): мікро- та малі підприємства

7.Виконавець: БФ Українська соціальна академія

8.Сфера діяльності: підприємництво

 

    Методологію програми соціального підприємництва для стартапів ми розробили разом з викладачами бізнес-школи WU Executive Academy (Австрія), а також найбільшого університетського акселератора соціального підприємництва у світі — Miller Center at Santa Clara University (США). Програма адаптована під потреби соціальних підприємців в Україні.

    Програма фінансування спрямована на зміцнення мікро- та малих підприємств (ММП) у визначених областях України для надання підтримки бізнесу, посилення стійкості економіки, створення нових робочих місць для внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) та місцевого населення у приймаючих громадах задля зміцнення економіки на національному та місцевому рівнях, що зазнала негативного впливу від війни в Україні.

    Грантова програма націлена на надання підтримки територіальним громадам для посилення їх спроможності у забезпеченні мешканців якісними соціальними послугами та розвитку соціальної інфраструктури. У рамках програми на рівні громад передбачено фінансування мікропроєктів для покращення охоплення соціальними послугами вразливих груп населення.

    Перевага надаватиметься проєктам, що охоплюють малі населені пункти у сільській місцевості України. Розмір гранту, який можуть отримати заявники, становить від 5000 до 15000 євро. Його буде надано
в гривнях відповідно до курсу НБУ на час підписання угоди. Бенефіціари отримають консультації з розробки бізнес-плану, організаційну та маркетингову підтримку.

    Заявки приймаються відповідно до однієї із двох категорій:

1. Підтримка переміщеного бізнесу із територій, які серйозно постраждали від воєнних дій (на момент подання проєктної заявки), на території, які контролюються Урядом України з метою відновлення свого функціонування, враховуючи нові потреби ринку.

2. Підтримка бізнесу, власником якого є представник соціально-вразливих груп населення або бізнесу, де працевлаштованим є принаймні 30% осіб-представників таких соціально-вразливих груп як: особи з інвалідністю, сім’ї із понад трьома неповнолітніми дітьми, одинокі батьки, ветерани АТО (необхідно надати відповідну довідку разом з заявкою).

 Грантова підтримка надаватиметься задля економічного відродження за наступними напрямами підприємницької діяльності:

1. Продовольча безпека (наприклад виробництво, переробка, ланцюги постачання, роздрібна торгівля);

2. Безпека сільського господарства (наприклад придбання палива, добрив, насіння, пестицидів, обладнання, тощо);

3. Медична безпека та охорона здоров’я (наприклад придбання ліків, медичних товарів, надання соціально-психологічної підтримки (для дітей, літніх людей, ВПО тощо);

4. Безпека транспорту та логістики (наприклад зберігання, транспортування, розподіл продуктів харчування, ліків, обладнання для виробництва продуктів та ліків, тощо).

 У конкурсі можуть брати участь організації з усієї України. Розподіл грантів здійснюється на основі онлайн-процесу подання заявки, після чого проводиться «Pitch Day». Фіналісти матимуть можливість представити свою ідею журі та публіці на публічному заході. Критерії, за якими журі приймає рішення щодо нагородження: компетенції команди; соціальний вплив актуальність для вирішення актуальних соціальних проблем; інноваційний характер підходу; економічна стійкість; творчість.

 Важливо!

Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-проєктів, поданих на конкурс, на наступні види діяльності:

  • · закупівля обладнання, необхідного для виробничої діяльності;
  • · закупівля інструментів для надання послуг;
  • · прийняття на роботу додаткового персоналу для відновлення бізнесу;
  • · оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
  • · закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;
  • · інші витрати, пов’язані із транспортуванням/перевезенням, підвищення професійної кваліфікації тощо

Окрім цього, придбання обладнання за кошти гранту НЕ може передаватись в оренду чи користування іншим особам протягом реалізації бізнес-проєкту.

Грантоотримувачі будуть зобов'язані впровадити свої бізнес-проєкти протягом 60 днів після отримання грантових коштів, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-проєкту та законодавства України, та подавати звіти згідно з умовами грантових угод.

Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок
не надаються. У разі виникнення додаткових запитань, листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу: mentoring@social-academy.com.ua

 

 ІнфоДжерела: https://www.prostir.ua/?grants=hrantova-prohrama-rozvytku-maloho-ta-mikropidpryjemnytstva та https://forms.gle/otSnUSWLGNCPmgKr8  

https://social-academy.com.ua/