Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Департамент соціальної політики інформує! «Пакунок малюка» отримуємо по-новому

Створено: 2020-06-04 07:50:06Оновлено: 2020-06-04 07:53:44

   Українські сім’ї з 1 вересня 2018 року за рахунок коштів державного бюджету при народженні дитини отримують одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» із необхідними речами для перших місяців життя дитини.

   Ця допомога є одноразовою, безоплатною, безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям. Отримання «пакунку малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

   У місті Кам’янське за цей час 2798 жінок, які народили дитину, отримали 2807 «пакунків малюка».

   У березні 2020 року затверджено новий Порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка», яким визначено, що право на отримання пакунку мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту і народили живонароджену дитину.

   У нашому місті пакунок видається його отримувачу при народженні дитини у закладі охорони здоров’я або, у разі відсутності пакунків у такому закладі на день виписки – в департаменті соціальної політики міської ради, але  не пізніше, ніж через 60 календарних днів з дня народження дитини.

   Жінка, яка не отримала одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» на час виписки з полового будинку, або її чоловік (родичі), які здійснюють догляд за новонародженою дитиною у разі виникнення у матері дитини ускладнень під час пологів чи хвороби, та які проживають з новонародженою дитиною у місті Кам’янське, для оформлення допомоги повинні звернутись із заявою до департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради (проспект Василя Стуса, 10/12, поверх 2, каб.№216). Заява може бути подана у паперовій або електронній формі на електронну пошту dnzusz@ukr.net (з подальшим пред’явленням її у паперовій формі), до заяви додається довідка про неотримання «пакунку малюка» в закладі охорони здоров’я в паперовій формі. У разі народження дитини за межами України або вдома та відмови матері від подальшої госпіталізації, «пакунок малюка» видається департаментом на підставі особистої письмової заяви отримувача, копії свідоцтва про народження дитини, довідки медичного закладу із констатацію пологів на дому (для домашніх пологів).

   Для отримання допомоги, отримувач, крім зазначених вище документів, повинен пред’явити паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (або відповідну відмітку в паспорті про відмову від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків).

   На сьогодні комплектування допомоги здійснюється відповідно до Переліку дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини, затвердженого наказом Міністерства соціальної полтики України від 17.07.2018 №1025 (у редакції наказу Міністерства соцальної політики України від 03.07.2019 №1035).