Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Узбіччя автомобільних доріг – не місця для розведення вогнищ та засмічення сміттям!

Створено: 2019-10-07 06:06:55Оновлено: 2019-10-07 06:10:07

 

Державне агентство автомобільних доріг України нагадує про заборону розведення вогнищ на стоянках відстою автомобільного транспорту та на сільськогосподарських угіддях поблизу автомобільних доріг та закликає дотримуватись правил протипожежної безпеки в місцях наближених до об’єктів дорожньої інфраструктури, а також необхідність не допускати засмічення смуг відводу сміттям та легкозаймистими речовинами (відходами нафтопродуктів, тощо).

Здебільшого, загоряння у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки, під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах.

Особливу небезпеку становить саме випалювання пожнивних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже так дії призводять до виникнення масштабних пожеж. Вогонь швидко може перекинутися на поруч розташовані населені пункти, лісові масиви.

Через безвідповідальне розведення вогнищ на узбіччях автомобільних доріг та не вжиття заходів реагування щодо запобіганню своєчасному гасінню місць самозаймань та виникненню і розповсюдженню значної задимленості, в тому числі ділянок, прилеглих до смуг відведення автомобільних доріг загального користування, що погіршує умови видимості, це призводить до тяжких дорожньо-транспортних пригод.

Так, 24 вересня 2019 року о 12 год. 40 хв. На автомобільній дорозі М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 463+150 водії автомобілів Вольво, Мерседес та ДАФ рухаючись в попутному напрямку, не дотримавшись безпечної дистанції, здійснили зіткнення внаслідок задимлення зі сторони фермерських угідь. При цьому, водій Мерседеса загинув на місці пригоди, а ще 5 осіб отримали тілесні ушкодження.

Спалювання стерні, пожнивних залишків, а також сухої трави уздовж автомобільних доріг та розведення вогнищ на полях є не лише шкідливим для здоров’я людей та тваринного світу, а й створює небезпеку для водіїв, що може спричинити несприятливі наслідки. Про це слід пам’ятати постійно та не розводити вогнищ на стоянках відстою автомобільного транспорту та на сільськогосподарських угіддях поблизу автомобільних доріг.