Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Безпека при поводженні зі зброєю

Створено: 2024-02-08 15:30:48Оновлено: 2024-02-08 15:32:34

                                                                                                                      

    Техніка безпеки при поводженні з пневматичною зброєю

Часто кажуть, що будь-які правила техніки безпеки написані кров'ю. У випадку зі зброєю це аж ніяк не перебільшення, а найчастіше чиста правда. І якщо ви маєте намір придбати пневматичну зброю, або вже є його власником, будь ласка, приділіть час вивчення нескладних, але дуже важливих Правил техніки безпеки в поводженні з ним. Це перш за все в ваших же інтересах.

 

10 заповідей безпечного поводження зі стрілецькою зброєю

 

1. Ставтеся до будь-якої  зброї  як до зарядженого. Тримайте ствол зброї спрямованим в безпечному напрямку. Це найважливіше правило, за виконанням якого потрібно ретельно стежити незалежно від того, де ви знаходитеся і що робите. Безпечне - це напрямок, при якому випадковий постріл не призведе до поранення вас або оточуючих. Будьте особливо обережні, заряджаючи або розряджаючи зброю. Виробіть звичку стежити за тим, куди направлено зброю, якщо буде в ваших руках або чужих. не спрямовуйте зброю на людей, і не дозволяйте цього робити іншим. Пояснюйте це найважливіше правило безпеки всім, хто має намір взяти в руки зброю. Якщо ви весь час можете контролювати, куди направлено зброю, при випадковому пострілі ніхто не постраждає.

2. Якщо ви не використовуєте зброю - розрядите його і зніміть з бойового взводу. Заряджайте вашу зброю тільки на стрілецькому рубежі, і тільки коли ви готові стріляти. Розряджайте, як тільки закінчили - до того, як упакуєте його в чохол, повернетеся з ним в автомобіль або додому. Під розряджанням  розуміється відсутність кулі в патроннику і зняття гвинтівки з бойового взводу. Якщо передаєте зброю іншій людині, переконайтеся, що вона не заряджена, або дотримуйтесь підвищену обережність. Після перерви у використанні переконайтеся, що зброя не заряджена, навіть якщо ніхто, крім вас, ним не користувався.

Деякі гвинтівки після установки пружини на бойовий взвод розрядити можна тільки пострілом. При цьому пам'ятайте, що холостий постріл з ППП-гвинтівки робити забороняється - це може привести до поломки. А значить, для розрядки зведеною ППП-гвинтівки потрібно вистрілити кулею в безпечному напрямку (в пулеуловітель). Однак холостий постріл не принесе шкоди більшості PCP- і CO2-гвинтівок. Зверніться до керівництва користувача за уточненнями.

Безпечне зберігання пневматичної зброї так само важливо, як і безпечне використання. Тримайте зброю в сейфі або металевому ящику, в розрядженому і невзведенному стані, в замкнутому стані. Обмежте доступ до нього неповнолітніх - дітей і підлітків. Пам'ятайте, що в підлітковому віці зброю викликає значно більший інтерес і потяг. Відповідати ж за наслідки доведеться вам, як власнику зброї.

3. Не покладайтеся на запобіжник і вбудовані в зброю заходи безпеки. Ставтеся до будь-якої зброї з почуттям, що воно може вистрілити в будь-який момент, навіть без натискання на спусковий гачок. І запобіжник, і ударно-спусковий механізм - механічні пристосування. Як і будь-які інші, вони можуть вийти з ладу. У той же час, людська помилка (неправильна розбирання-збирання, некоректна регулювання) - набагато більш ймовірна причина випадкового пострілу.

Не торкайтеся до спускового гачка, поки ви не готові стріляти. Привчайтеся тримати палець подалі від спускового гачка (на скобі або за її межами). Не намагайтеся натискати на спусковий гачок, якщо зброя на запобіжнику. Вивчіть керівництво користувача, щоб точно знати, як користуватися запобіжником на вашому зброю.

4. Будьте твердо впевнені у своїй меті і в тому, що позаду неї. Куля не може зупинитися в повітрі. Ніколи не стріляйте до тих пір, поки не уявляєте собі точно, де завершить політ ваша куля і яку перешкоду вона зустріне на своєму шляху. Переконайтеся, що за мішенню знаходиться надійне перешкода, що обмежує політ кулі у разі як промаху, так і потрапляння. Ніколи не стріляйте «на звук», «на рух» або «на колір», якщо не бачите вашу мету чітко і недвозначно.

5. Використовуйте тільки відповідні боєприпаси. Кожна зброя вимагає застосування боєприпасів певного калібру і типу. Використання інших може привести як до виходу зброї з ладу, так і до нещасних випадків внаслідок непередбачуваності результату пострілу. Вивчіть керівництво користувача до вашої зброї з цього питання і суворо дотримуйтесь йому.

6. Якщо зброя не вистрілила при натисканні на спуск, будьте гранично обережні. Шанси на несподіваний і випадковий постріл при несправному зброю набагато вище, ніж зазвичай. Направте зброю в безпечне місце, і звертайтеся з ним максимально акуратно. Якщо зброя відмовило один раз, це може статися знову. Не використовуйте зброю, поки не встановите і не усунете причини несправності.

7. Використовуйте захист очей і слуху при стрільбі. Хоча дане правило більше стосується вогнепальної зброї, деякі види пневматичних гвинтівок можуть бути дуже гучними в закритих приміщеннях.

Застосовуйте саунд-модератори, беруші або спеціальні навушники. Також пам'ятайте про високу небезпеку рикошетів, стріляючи на коротких дистанціях. Деякі види боєприпасів схильні до них значно сильніше, ніж зазвичай. Стрілецькі окуляри допоможуть виробити хорошу звичку і зберегти ваш зір.

8. Перед пострілом переконайтеся в чистоті стовбура. Наявність в стовбурі сторонніх предметів може як вивести зброю з ладу, так і значно відхилити кулю від передбачуваної траєкторії. Майте при собі комплект для чищення вашої зброї, і користуйтеся ним при найменшій підозрі на засмічення каналу ствола. Якщо в стовбурі застряг сторонній предмет, ні в якому разі не намагайтеся «вистрілити» його. Застосовуйте шомпол.

9. Не змінюйте вашу зброю без належної підготовки, але доглядайте за нею регулярно. Модифікації та ремонт стрілецької зброї вимагають досвіду і підготовки. Пневматичної зброї це стосується повною мірою, особливо у випадку з РСР-гвинтівками і їх резервуарами повітря високого тиску. Серйозні роботи краще довірити  досвідченому майстрові.

Будь-яка зброя схильне до зносу, потребує регулярного чищення та догляду, а також у своєчасній заміні зношених деталей. Велика частина рекомендацій по догляду, які підходять до вашої зброї, приведена в керівництві користувача до нього.

10. Стріляйте тверезим! Як і автомобіль, зброя - це предмет підвищеної небезпеки. Поранення або летальний результат від пострілу в нетверезому стані - основна причина нещасних випадків при поводженні зі зброєю. Не торкайтеся до зброї після вживання алкоголю або інших змінюють стан речовин. Не давайте цього робити іншим. Будьте розсудливі.

Пояснюйте ці правила всім, хто може мати доступ до зброї, включаючи ваших близьких і дітей. Не зберігайте заправлені балони високого тиску для PCP-пневматики в житлових приміщеннях і в автомобілі. Проводьте періодичну переопресовку балонів і резервуарів, щоб бути впевненим у їхній якості. Використовуйте здоровий глузд і завжди добре уявляйте собі наслідки своїх дій.