Не провокуйте пожежі в екосистемах
Спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану може розцінюватися як акт диверсії. Законодавці у статті “Диверсія”, окрім існуючих злочинів, передбачили навмисні підпали сухостою. Відповідальність за злочини, передбачені статтею “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув'язнення. Також за спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн для громадян, від 15300 грн до 21420 грн на посадових осіб, а за порушення громадянами правил пожежної безпеки в лісі передбачений штраф від 1530 грн. до 4590 грн.
Щоб вберегти природні екосистеми та від нищівних пожеж, звертаємо вашу увагу, що під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:
- не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
- не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
- не спалюйте сміття та рослинні залишки;
- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
- при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;
- залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
- заборонено спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
- проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.
Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди.
Шановні громадяни, якщо ви помітили виникнення загорання на відкритих територіях чи лісах — негайно сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!