Безпека під час святкування Водохрещення

опубліковано: 12 січня 2022 оновлено: 14 лютого 2022

 

Шановні мешканці міста!  Не забувайте про власну безпеку, святкуючи Водохрещення

Ще з давніх-давен вважається, що саме на Водохрещення вода стає цілющою, і якщо у ній скупатись, то людину покинуть погані сили та хвороби, а організм очиститься та рік пройде добре. Багато людей цього дня йдуть на водойми, річки, щоб побачити освячення води та скупатись в ополонці.

Закликаємо  не забувати про власну безпеку, святкуючи Водохрещення.

Звертаємо увагу організаторів проведення свята Водохрещення на те, що під час проведення заходів свята необхідно дотримуватися Правил охорони життя людей на водних об’єктах України. Також доводимо до відома організаторів інформацію про те, що у разі проведення цього свята на водоймах організатори святкових заходів і власники водних об’єктів несуть всю відповідальність за безпеку учасників та забезпечують роботу рятувальних постів.

Для тих, хто планує купатись у водоймах на Водохрещення, рекомендуємо дотримуватись наступних правил, а саме:                                           

1. Купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском.                                                                                                

2. З собою варто мати зручний одяг, щоб мати змогу швидко роздягнутися та одягнутися після купання.

3. Перед купанням необхідно, хоча б за годину до пірнання, добре поїсти (вживання алкоголю категорично заборонено!).                                                       

4. Перед тим, як зайти у воду, необхідно добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо.                                                                 

  5. До ополонки необхідно підходити в зручному взутті: краще використати черевики або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих предметів, та не дадуть сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, слід пам’ятати, що доріжка може бути слизькою, тому потрібно йти повільно та уважно.

6. Занурюватись (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега та під доглядом рятувальників і медичних працівників.

7. У воду варто занурюватись поступово. Занурюватись найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку.

8.  Якщо з вами дитина, то уважно слідкуйте за нею під час занурення в ополонку.                                                                                                        

9. У воді варто бути не більше 30 секунд.                                                     

10.  При виході з води не слід триматися безпосередньо за металеві поручні, можна використовувати сухий рушник.                                                 

11. Після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю (алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити!).

 

Шановні мешканці міста! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на льоді.

Бажаємо Вам веселого та безпечного святкування!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щоб ритуал духовного відродження не став причиною фізичного занепаду!..

…слід усвідомити норми безпечної поведінки під час святкування Водохрещення Господня, яке православні та греко-католики традиційно відзначають 19 січня, для чого в кризі прорубують ополонку і, після освячення, повністю занурюються у крижану воду. 

 

Вважається, що освячена в цей день вода має цілющі властивості і справляє благодійний вплив на душевний та фізичний стан людини. Уже, сам акт занурення в крижану воду є свідченням сили волі, хоробрості і прагнення до покращення фізичного та духовного стану.

Та інколи, особливо у «святковому стані», люди стрибають в ополонку скоріше заради бездумного, показного геройства чи випендру, аніж – самовдосконалення. Подібні спроби нібито очищення, підкреслив на нараді з підготовки до святкувань начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Сергій Коваленко, найчастіше й призводять до трагічних наслідків. І, взагалі, наголосив він, зловживати подібним оздоровленням не варто. Більш того, не слід нехтувати рекомендаціями і застереженнями лікарів та дотримуватися певних правил.

По-перше, перед купанням обов’язково слід пробігтися, адже організм має розігрітися. По-друге, перебування в холодній воді понад 20 секунд має далеко не цілющі властивості. Третини хвилини цілком достатньо, щоб організм не тільки не змерз, але й зігрівся, і в кров «викинулися» гормони, які мають протизапальну дію. 

Після занурення обов’язково треба розтертися рушником і зігрітися гарячим чаєм, або більш міцним напоєм в невеликій (100 грамів) кількості. І головне, займатися подібним екстримом – під наглядом медичного працівника.

Стосовно застережень, слід зазначити що під впливом холоду в організмі звужуються судини, збільшується частота серцевих скорочень, а це – пряма дорога до інсультів та інфарктів. І хоча лікарі, в цілому,  погоджуються з тим, що короткочасне занурення в холодну воду корисне, застерігають від цього людей з певними вадами здоров’я, схильними до впливу холодової алергії – забороняють взагалі. Отже перед тим, як поринути в обійми крижаної води радимо завітати до лікаря і заручитися його згодою.

На випадок, якщо все ж таки доведеться надати допомогу потерпілому за відсутності медичного працівника, слід зробити наступне: якомога швидше укрити потерпілого від вітру і холоду; замінити мокрий одяг; якщо необхідно, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця; по-можливості дати йому гарячу їжу і питво. Ні в якому разі не намагайтеся відігріти таку людину гарячою водою чи вогнем!

Управління цивільного захисту

облдержадміністрації