Комунальний заклад “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпропетровської обласної ради” (Далі — Центр) запрошує осіб з інвалідністю - мешканців Дніпропетровської області пройти курс комплексної реабілітації
ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ КАМ’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІНФОРМУЄ:
Комунальний заклад “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпропетровської обласної ради” (Далі — Центр) запрошує осіб з інвалідністю - мешканців Дніпропетровської області пройти курс комплексної реабілітації яким забезпечується, зокрема:
- коригування порушень розвитку, формування та розвиток основних соціальних і побутових навичок;
- проведення комплексу заходів з ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, психолого-педагогічно реабілітації та професійної орієнтації;
- проведення заходів, зокрема з професійної орієнтації, опанування Особами професійних навичок, визначення їхніх можливостей щодо професійного навчання у відповідних навчальних закладах, центрах професійної реабілітації.
Центр забезпечує надання соціальних послуг із реабілітації та соціальної адаптації особам з інвалідністю віком до 35 років, у тому числі, дітям та підліткам з інвалідністю.
Центр надає реабілітаційні послуги особам з інвалідністю різних нозологій та захворювань.
До Закладу не зараховуються особи, стан здоров’я яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, а саме з такими медичними протипоказаннями:
- гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;
- усі захворювання в гострій стадії та заразній формі;
- часті судомні напади та їх еквіваленти;
- захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для людини та її оточення (за умови несупроводження особи з інвалідністю її батьками або законними представниками).
Реабілітаційні заходи у Центрі проводяться виключно на підставі індивідуальних планів реабілітації Осіб, складених, зокрема, з метою реалізації індивідуальних програм реабілітації, із залученням до участі в цьому процесі Осіб і (в разі потреби) їхніх батьків або законних представників.
На сьогодні у Центрі функціонує відділення медичного супроводу, у складі якого працюють фахівці: лікар-невролог, лікар-ортопед, лікар-психіатр. Для забезпечення фізичної реабілітації функціонують кабінет ЛФК і тренажерний комплекс.
Соціальна, педагогічна реабілітація і психологічний супровід організовані в рамках групових і індивідуальних занять за участю фахівців: практичного психолога, соціального педагога, вчителя-реабілітолога, вчителя-логопеда, вчителя інформатики тощо.
У рамках програми соціальної реабілітації у Центрі функціонує Кабінет соціально-побутової адаптації з метою опанування побутових навичок.
У Центрі діє програма з опанування Особами трудових навичок, у тому числі в трудових майстернях, визначення їхніх можливостей щодо професійного навчання. Заняття із трудових навичок проводять вчителя з трудового навчання.
Для отримання послуг із комплексної реабілітації, зокрема з метою попередження інвалідності, в Центр особа з інвалідністю або її законний представник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) такі документи:
1) заяву про надання послуг із комплексної реабілітації;
2) індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю);
3) висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) з рекомендаціями щодо проходження комплексної реабілітації в установі;
4) паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для дітей з інвалідністю, дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) або інший документ, що посвідчує особу;
5) документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
6) документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
7) виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о);
8) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (для отримувачів, які є внутрішньо переміщеними особами).
Відділення, які функціонують в Центрі, надають усі реабілітаційні послуги в умовах амбулаторного, денного та цілодобового перебування. Центр забезпечує тимчасове перебування осіб з інвалідністю, на час проходження курсу реабілітації.
Реабілітаційні послуги надаються Центром безоплатно.
Строк реабілітаційного процесу визначається реабілітаційною комісією після проведення відповідного обстеження особи.
За більш детальною інформацією звертайтесь на електронну скриньку: [email protected] та за телефоном : +380992969642.