Будьте обережні при придбанні та використанні піротехніки!

опубліковано: 15 грудня 2016 оновлено: 22 червня 2021

Під час використання піротехнічних виробів можуть виникнути різні фактори , які несуть у собі небезпеку для оточуючих. Як уникнути біди, не зіпсувати свята собі й іншим?

По – перше :

-         При покупці вимагати від продавця копії сертифіката якості;

-         Перевірити наявність на піротехнічному виробі або його упаковці інформації про термін придатності виробу або  його гарантійний термін;

-         Пам’ятати , що при кожному піротехнічному виробі в обов’язковому порядку повинна бути  інструкція із застосування (експлуатації ), що містить текст про небезпеки піротехнічного виробу  та обмеження за віком споживача щодо  його застосування. Інструкція може бути нанесена на корпусі піротехнічного виробу або його споживчій упаковці.

По – друге:

Знати небезпечні фактори при використанні піротехнічних виробів, до яких відносяться:

-         Полум’я або високотемпературний струмінь продуктів згорання ( цей фактор характерний  для фонтанів , феєрверків тощо і небезпечний можливістю загорання легкозаймистих речовин, які знаходяться поряд з працюючим виробом);

-         Палаючі елементи виробів, як то зірки , іскри , шлаки, тощо (ця небезпека  виникає при роботі римських свічок, салютів та інших виробів. Час  горіння зірок підбирається таким чином, щоб вони встигали  згоріти  раніше, ніж досягнуть поверхі землі. Тому при неправильному розташуванні виробу ці палаючі зірки  можуть упасти на землю).

-         Небезпечний склад продуктів горіння ( при горінні піротехнічних виробів у великій кількості  утворюються  речовини, шкідливі для здоров’я людини).

-         Звуковий тиск (велика гучність при розриві піротехнічних виробів  може викликати  у глядачів  відчуття дискомфорту або травмування органів слуху).

Категорично забороняється :

-         Розбирати, ремонтувати піротехнічні вироби, а також використовувати не за призначенням  або в умовах, непередбачених експлуатаційною документацією;

-         Запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок);

-         Нахилятися  над виробом  під час запуску;

-         Знаходитися  після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні;

-         Направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей, ударяти по них будь-якими предметами, тягти за гніт;

-         Носити підготовлені до запуску піротехнічні вироби у кишенях одягу;

-         Використовувати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями;

-         Застосовувати до  до піротехнічних виробів великих механічних навантажень ;

-         Залишати побутові піротехнічні вироби без догляду при можливості безконтрольного доступу до них неповнолітніх дітей;

-         Використовувати побутові піротехнічні вироби особами, які знаходяться у нетверезому стані;

-         Використовувати піротехнічні вироби, що створюють світлові та шумові ефекти , на відстані ближче 100м від громадських споруд та  житлових будинків.

-         Проводити запуск виробів при сильному вітрі;

-         Уникати можливості випадкового спрацювання піротехнічних виробів унаслідок використання відкритого вогню, куріння , дії нагрівальних приладів тощо.

Плашка:

Придбання піротехніки, яка не відповідає встановленим вимогам безпеки, у не встановлених для реалізації  даного виду продукції місцях (електричках, стихійних ринках, підземних переходах тощо) призводить до тілесних ушкоджень різних ступенів тяжкості, глибоких опіків тіла, каліцтва та порянення дітей.