Розділ 2. Принципи та правила бюджету участі
2.1. Ключові принципи бюджету участі:
2.1.1. Результати бюджету участі обов'язкові до виконання.
Громадські проєкти, які стали переможцями у результаті здійснення вибору мешканцями міста, є обов'язковими до виконання виконавчими органами міської ради у тій формі, що становила предмет голосування.
У разі обґрунтованого внесення змін та доповнень автором/ групою авторів до громадського проєкту, його ідея та суть мають залишатися незмінними.
2.1.2. Прозорість та відкритість процедури.
Інформація про процес бюджету участі повинна знаходитись у загальному доступі, зокрема оприлюднюватись у спеціальному розділі на офіційному сайті міської ради, засобах масової інформації, соціальних мережах тощо.
2.1.3. Інклюзивність процесу та продуктів громадських проєктів.
Бюджет участі базується на чітких процедурах, рівний доступ до яких мають усі учасники процесу. Досягнення такого принципу ґрунтується на широкому розповсюдженні інформації доступними для всіх учасників процесу способами (аудіальним, візуальним тощо), а також забезпеченні умов для подання громадських проєктів та здійснення голосування в електронному вигляді та на паперових носіях.
Для забезпечення права подання громадських проєктів та голосування за них людей із інвалідністю, за попередньою заявкою про таку необхідність, здійснюється виїзд за місцем мешкання особи.
Внутрішньо переміщені особи, які мешкають на території міста Кам`янське, є учасниками процесу бюджету участі на рівних умовах з іншими мешканцями. При цьому право подання громадського проєкту та голосування за них підтверджується зокрема документами, які доводять статус такої особи.
2.2. Правила бюджету участі:
2.2.1. Продукт громадського проєкту має бути загальнодоступним.
Критерій загальнодоступності передбачає можливість користування продуктом проєкту усіма мешканцями без виключень. Встановлення будь-яких обмежень у проєктах/ продуктах проєктів не допускається. Наприклад: обмеження за віком, статтю, соціальним статусом тощо. Доступ до продукту проєкту може бути обмежений виключно режимом роботи установи, підприємства, організації (у разі розміщення у приміщенні), закриттям у нічний час з метою захисту від вандалізму (у разі розміщення ззовні). У випадку встановлення майданчиків будь-якого напрямку, облаштування паркану не має обмежувати доступ до них, а виконувати функцію захисту виключно у нічний час.
2.2.2. Продукт громадського проєкту має бути неприбутковим.
Критерій неприбутковості передбачає безкоштовне користування продуктом проєкту усіма мешканцями без виключень. Балансоутримувач продукту проєкту (виконавець проєкту) не має права використовувати його з метою отримання будь-якого прибутку чи будь-якої плати за користування ним мешканцями. Балансоутримувач продукту проєкту (виконавець проєкту) гарантує його безкоштовне використання та несе відповідальність за порушення таких гарантій.
2.2.3. Продукт громадського проєкту має бути соціально направленим та передбачати розбудову громадського простору (у разі подання "твердих" проєктів) або проведення заходів інформаційного, соціального, культурного напрямку (у разі подання "м`яких" проєктів).