Розділ 7. Голосування за громадські проєкти та визначення переможців

опубліковано: 20 листопада 2020 оновлено: 26 листопада 2024

7.1. Голосування за проєкти здійснюють мешканці міста, які відповідають одному з критеріїв, зазначених у п.4.2. цього Положення.

7.2. Голосування відбувається під час Конкурсу громадських проєктів один раз за один повний цикл процесу бюджету участі, період його проведення встановлюється Координаційною радою.

7.3. Голосування здійснюється за громадські проєкти, допущені до Конкурсу.

7.4. Кожен мешканець міста, який бажає взяти участь у голосуванні, здійснює це виключно особисто. Здійснення голосування за сторонніх осіб категорично заборонено.

7.5. Кожен голосуючий має право одного голосу в кожній із чотирьох категорій громадських проєктів: "Інфраструктура", "Фізична культура та спорт", "Екологія, ІТ та культура", "Просвіта, охорона здоров’я". Таким чином голосуючий має право обрати всього 4 громадських проєкти під час одного Конкурсу.

7.6. Голосування відбувається за умови обов'язкової ідентифікації особи.

7.7. Голосування відбувається двома шляхами:

- в електронному вигляді за допомогою спеціалізованого інтернет-ресурсу із обов’язковою авторизацією з використанням інструментів BankID, MobileID та кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Отримані при цьому персональні дані не підлягають передачі третім особам та/або розголошенню будь-яким іншим способом та використовуються виключно для ідентифікації користувача платформи e-DEM;

- у паперовому вигляді – в пунктах для голосування, розташованих у приміщеннях Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу) та двох філій ЦНАПу на території Дніпровського і Південного районів міста, шляхом заповнення бланків (додаток 7).

7.8. Голосування, яке здійснюється у паперовому вигляді, закінчується у останній робочий день періоду, під час якого відбувається голосування.

Голосування в електронному вигляді відбувається цілодобово протягом визначеного періоду.

7.9. Підрахунок голосів здійснюється за допомогою спеціалізованого інтернет-сервісу.

Результати голосування в електронному вигляді відображаються на платформі у режимі реального часу.

Результати голосування на паперових носіях, подані на бланках у пунктах голосування (Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) та дві філії ЦНАПу на території Дніпровського і Південного районів міста тощо), вносяться до електронної системи по мірі опрацьовування місцевим адміністратором платформи, визначеним Координаційною радою.

7.10. Переліки проєктів-переможців формуються за результатом  автоматичного підрахунку голосів спеціалізованим інтернет-ресурсом після завершення терміну голосування та остаточного внесення результатів голосування на паперових носіях.

7.11. Проєкти-переможці визначаються окремо у кожній із чотирьох категорій із урахуванням їх рейтингу та в межах обсягу фінансування кожної категорії, який становить 25% від загального обсягу бюджету участі.

7.12. Останній у списку переможців проєкт, що виходить за рамки встановленого обсягу фінансування конкретної категорії, не включається до переліку проєктів-переможців.

7.13. Кошти, що становлять залишок у кожній категорії після визначення основних переможців, використовуються на реалізацію проєктів саме цієї категорії. У такому випадку береться до уваги очікувана вартість наступного проєкту за спаданням з урахуванням його рейтингу.

Якщо очікувана вартість наступного за переможцем проєкту вища за суму залишку, то до уваги береться той, що найближчий за розміром кошторису до такої суми. При цьому кількість мешканців, які підтримали такий громадський проєкт, має бути не менше 1% від загальної кількості голосів у такій категорії.

7.14. У разі залишку коштів після визначення проєктів-переможців за кожною із категорій, такі кошти підсумовуються та направляються на реалізацію громадського проєкту тієї категорії, у якій було подано найбільшу кількість проєктів і яка, відповідно, користується найбільшим попитом у населення. У такому разі до уваги береться рейтинг громадського проєкту та його очікувана вартість.

Якщо у найбільш популярній категорії немає громадських проєктів, які за кошторисом найближчі до суми залишку, до уваги береться наступна за рейтингом категорія.

Якщо сума залишку менша за розміром, ніж кошториси громадських проєктів із підтримкою у 1% голосів у кожній із чотирьох категорій, така сума направляється на фінансування інформаційно-промоційної кампанії бюджету участі.

7.15. Протягом 5 робочих днів з моменту остаточного формування результатів голосування (закінчення терміну голосування та внесення даних голосування на паперових носіях) Координаційна рада затверджує перелік проєктів-переможців з визначенням виконавчих органів міської ради – головних розпорядників бюджетних коштів, відповідальних за реалізацію таких громадських проєктів.

7.16. Для реалізації проєктів, які не увійшли до переліку проєктів-переможців, можуть залучатися кошти небюджетних установ та організацій.