Розділ 6. Попередня перевірка та експертиза громадських проєктів

опубліковано: 20 листопада 2020 оновлено: 22 жовтня 2024

6.1. Після завершення строку подання, департамент економічного розвитку:

- складає реєстр прийнятих громадських проєктів та оприлюднює його у спеціальному розділі на офіційному сайті міської ради;

- здійснює попередню перевірку заповнених форм громадських проєктів.

6.2. Така перевірка триває протягом 15 робочих днів після закінчення періоду прийняття проєктів та полягає у перевірці дотримання автором/ групою авторів ключових принципів та правил бюджету участі, аналізі проєктів на відповідність встановленим вимогам, а також дотримання повноти та правильності заповнення встановлених форм. За її результатами заповнюється картка, встановленої форми (додаток 5 до Положення).

6.3. У разі, якщо форма заповнена не в повному обсязі та/або містить помилки та/або не відповідає встановленим до громадських проєктів правилам, секретар Координаційної ради інформує автора/ групу авторів проєкту про необхідність внесення змін, коректив тощо протягом 5 робочих днів з дня отримання такої інформації.

У разі відмови автора/ групи авторів проєкту від внесення відповідних змін, коректив тощо протягом визначеного часу, такий  проєкт відхиляється.

6.4. У разі, якщо декілька проєктів спрямовані на вирішення однієї проблеми в межах однієї локації (двір, провулок, вулиця, майданчик тощо), секретар Координаційної ради повідомляє доступним засобом зв’язку автора/ групу авторів проєктів та пропонує об’єднати такі проєкти в один, шляхом внесення відповідних коректив протягом 5 робочих днів з дня повідомлення.

6.5. Приймаються до розгляду громадські проєкти, які:

- після реалізації та вводу в експлуатацію не передбачають подальше утримання або потребують мінімальних додаткових витрат на утримання та обслуговування;

- покращують умови життя містян, в тому числі вразливих категорій населення;

- зокрема реалізуються за принципом «співучасті» та співфінансування;

- сприяють підвищенню іміджу та привабливості міста.

6.6. Не приймаються до розгляду проєкти, які:

- не відповідають чинному законодавству;

- порушують права інших осіб;

- розраховані тільки на виконання проєктної документації;

- передбачають виключно покращення матеріально-технічної бази комунального підприємства, закладу, установи, без утворення загальнодоступного та неприбуткового громадського простору;

- реалізація яких передбачена в межах відповідних профільних програм розвитку;

- передбачають регулярні витрати для забезпечення життєспроможності проєкту, його утримання та обслуговування, без здійснення яких користування продуктом проєкту унеможливлюється.

6.7. Результати попередньої перевірки виносяться на розгляд Координаційної ради. За результатами такого розгляду затверджуються реєстри допущених до експертизи та відхилених громадських проєктів, які оприлюднюються належним чином.

6.8. Протягом 3 робочих днів з дня затвердження реєстру допущених до експертизи проєктів, департамент економічного розвитку міської ради передає громадські проєкти відповідним виконавчим органам міської ради, до повноважень яких належить реалізація таких проєктів, для проведення експертизи.

6.9. Експертиза громадських проєктів полягає у перевірці громадських проєктів виконавчими органами міської ради у межах повноважень з метою оцінки на предмет відповідності законодавству, проведення аналізу можливості їх виконання.

6.10. Така експертиза громадських проєктів здійснюється протягом 20 робочих днів з дня їх отримання. За її результатами заповнюється картка, встановленої форми (додаток 6 до Положення).

За рішенням Координаційної ради цей термін може бути подовжений.

6.11. У разі, якщо викладеної у проєкті інформації недостатньо для здійснення його ґрунтовного аналізу, відповідні виконавчі органи міської ради звертаються до автора/ групи авторів проєкту з пропозицією щодо надання уточнень до проєкту за формою, згідно додатку 6 до цього Положення. Автор/ група авторів проєкту протягом 5 робочих днів зобов’язані надати уточнення до форми проєкту.

6.12. По закінченню терміну, встановленого у п.6.10, виконавчі органи міської ради передають заповнені картки експертизи громадських проєктів з позитивним або негативним висновком до департаменту економічного розвитку міської ради.

У разі негативної оцінки проєкту зазначаються причини із детальним обґрунтуванням.

6.13. Протягом 5 робочих днів департамент економічного розвитку міської ради формує реєстри громадських проєктів, допущених до Конкурсу, та відхилених за результатами експертизи, після чого передає їх на розгляд та затвердження Координаційної ради.

6.14. Протягом 3 робочих днів Координаційна рада затверджує реєстри, вказані у п.6.13.

Такі реєстри протягом 1 робочого дня з дня затвердження оприлюднюються у спеціальному розділі на офіційному сайті міської ради.

6.15. Координаційна рада встановлює терміни проведення Конкурсу громадських проєктів, під час якого мешканці міста беруть участь у голосуванні на умовах, визначених цим Положенням.

6.16. Громадські проєкти, які увійшли до реєстру громадських проєктів, допущених до Конкурсу, беруть участь у голосуванні протягом встановленого Координаційною радою терміну.

6.17. Відхилені та доопрацьовані громадські проєкти, які раніше не були допущені до голосування, мають право подаватися на Конкурс громадських проєктів на наступний бюджетний рік.

6.18. Проєкти, які брали участь у конкурсі минулого року, можуть бути після доопрацювання подані повторно для участі в циклі наступного року.