ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ ПРО ЗАПУСК ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ МІНСОЦПОЛІТИКИ «ПРАЦЮЙ ВІЛЬНО»

опубліковано: 25 червня 2021 оновлено: 30 грудня 2024

   В Україні 2,7 мільйона людей мають  інвалідність, більше половини з них - у працездатному віці. Працює  лише кожен третій із них. Тобто, така значна кількість людей позбавлена можливості працювати! На жаль, не всі вони можуть скористатися своїм правом на працю, оскільки на їхньому шляху до роботи постають не лише загальносуспільні проблеми на ринку праці, а й транспортні, комунікаційні та психологічні бар’єри.

   Пілотний проект «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи, що започаткований у рамках Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні , націлений на допомогу людям з особливими потребами у реалізації одного з головних конституційних прав громадянина  в нашій державі – права на працю.

   Проект реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці   проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.  Вся інформація, розміщена на порталі, дублюється жестовою мовою: спеціальний віджет дозволяє викликати перекладача жестової мови в будь-який зручний час, 24/7. На порталі також встановлено спеціальний віджет для людей з порушенням зору.

   Також в рамках проекту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

   ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Це, насамперед:

– якісне навчання, підвищення кваліфікації чи перекваліфікація згідно з вимогами, які диктує нинішній ринок праці:

- формування майданчика для ефективного контакту соціально відповідальних роботодавців та сумлінних працівників;

- адаптація людей з інвалідністю у трудових колективах;

- повне і всебічне інформування осіб з інвалідністю про їхні права та обов’язки під час трудового процесу. 

    МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ

Міністерство соціальної політики України розробляє нові стимули для достатньої мотивації роботодавцям працевлаштовувати людей з інвалідністю. Серед головних стимулів:

–оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці;

–компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника;

–розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

   Пілотний проект «Працюй вільно» - чудова можливість для роботодавців  отримати повну інформацію про ринок вакансій, про преференції, які діють у нашій державі щодо тих, хто надає робочі місця людям з інвалідністю. Отримавши доступ до порталу «Вільно», роботодавець зможе:

- підібрати працівників серед людей з інвалідністю з можливістю фільтрації під критерії роботодавця;

- організувати співбесіду з кандидатом за участю перекладача жестової мови (з використанням сучасних технологій);

- створювати навчальний контент для шукачів роботи, адаптуючи його до особливостей сприйняття людей з різними формами порушень;

- отримати актуальні новини щодо змін до трудового законодавства;

- публікувати на сайті інформацію щодо діяльності свого підприємства, новини, події, акції, тощо;

- сформувати та продемонструвати кейс соціального бізнесу та надихнути своїм прикладом інших роботодавців;

- додати на інтерактивну карту доступності усі установи свого підприємства, які адаптовані до різних потреб людей з інвалідністю.

   Детальну інформацію  про  можливості національного соціального порталу «Вільно» можна отримати на сайті порталу https://vilno.org