Надаємо першу допомогу

опубліковано: 27 травня 2016 оновлено: 22 червня 2021

Як правило, в таких випадках часу на очікування медичної допомоги немає. Тому кожен повинен уміти надати необхідну медичну допомогу дитині, що знаходиться у критичному стані.

Для початку розберемося з видами утоплень: розрізняють утоплення первинне (істинне) і вторинне.

Первинне  утоплення. Ознаки такого утоплення розрізняють відразу: порушення дихання (прискорене чи загальмоване), аж до його зупинки; порушення роботи серця (прискорене чи загальмоване серцебиття), аж до зупинки, відсутність пульсу на великих сосудах; порушення свідомості, аж до його втрати (реакція зіниць на світло може бути відсутня); посиніння шкіри, сечовиділення і виділення калу мимоволі.

Вторинне утоплення. Дитина, як кажуть, наковталася води, але зупинки серця, чи зупинки дихання не сталося. У неї може бути блювота, або кашель, після чого стан покращився. Здавалося б, що усе страшне позаду і переживати нічого, але, насправді, це не так. Ознаки пошкодження органів в результаті попадання води в організм можуть виявитися пізніше, в період від 30 хвилин до 1 доби. За цей час у дитини може виникнути клінічна картина істинного утоплення.

Признаки первинного і вторинного утоплення є показниками для госпіталізації до лікарні. Там за дитиною встановлюють цілодобовий нагляд: контроль за допомогою спеціального обладнання за роботою мозку, серця, легенів: контроль артеріального тиску, температури тіла, об’єму сечовиділення,

регулярне зняття електрокардіограми. Також проводиться ретельне неврологічне обслідування, рентгенографія органів грудної клітини і т.і. За результатами проведених досліджень призначається інтенсивне лікування.