ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ, ЩО РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ СТРАХОВИМИ ЕКСПЕРТАМИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ПЕРЕВІРОК СТАНУ УМОВ І БЕЗПЕКИ ПРАЦІ ТА ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ.
опубліковано:
27 вересня 2019
оновлено:
27 вересня 2019
1. Стан виконання вимог Закону України «Про охорону праці» щодо створення на підприємстві служби охорони праці, виконання службою охорони праці своїх основних завдань та обов’язків.
2. Організація, своєчасність та якість проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, у тому числі для робіт з підвищеною небезпекою або робіт, де є потреба у професійному доборі.
3. Організація, своєчасність та якість проведення інструктажів з питань охорони праці.
4. Організація та своєчасність проходження передбачених законодавством медоглядів найманими працівниками, виконання вимог заключного акта за результатами медогляду.
5. Виконання профілактичних заходів з охорони праці та інших заходів з охорони праці на підставі планів робіт, приписів, наказів, розпоряджень, колективного договору, угоди.
6. Забезпечення усунення причин нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин.
7. Наявність і робота комісії з питань охорони праці та уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці.
8. Своєчасність проведення атестації робочих місць за умовами праці та стан виконання заходів, запропонованих атестаційною комісією.
9. Наявність наочної агітації безпечних методів роботи.
10. Наявність та стан виконання комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці.
11. Виконання подань страхового експерта роботодавцям, внесених під час проведення попередніх перевірок про порушення законодавства про охорону праці.
12. Забезпеченість підприємства та найманих працівників інструкціями з охорони праці за професіями і видами робіт, законодавчими та іншими нормативно-правовими актами з охорони праці.
13. Порядок допуску до виконання робіт з підвищеною небезпекою.
Перелік основних питань, які розглядаються при перевірці суб’єктів господарювання, може бути доповнено залежно від виду економічної діяльності суб’єкта господарювання та обставин, що стали причиною перевірки.