«Бюджет участі. МІСТО» - 2025. Прийом проєктів

опубліковано: 27 грудня 2024 оновлено: 27 грудня 2024

На початку грудня стартував етап подачі громадських проєктів циклу «Бюджет участі. МІСТО» 2025 року. Перші подані проєкти свідчать про увагу кам’янчан до інструментів прямої демократії – партиципаторного бюджетування. Адже це можливість взяти безпосередню участь у розвитку міста. Для залучення якомога більшої кількості мешканців Кам’янської громади до визначення пріоритетів при розподілі встановленої частини її бюджету, прийнято рішення продовжити термін подання громадських проєктів до 3 лютого 2025 року.

Отже, якщо маєте ідею як покращити громаду – подавайте свій проєкт. 

Нагадаємо про вимоги: громадський проєкт має бути загальнодоступним, неприбутковим, мати кінцевий результат, бути повноцінним та самодостатнім.

Максимальна вартість проєкту – 400 тисяч гривень. 

Кожен автор може подати 1 громадський проєкт в будь-якій із визначених категорій:

-       категорія «Інфраструктура» 

До цієї категорії відносяться проєкти, направлені на розвиток інфраструктури, благоустрій громади, поліпшення її естетичного стану та просторовий розвиток або проєкти, які стосуються комунального господарства. Проєкти цієї категорії не можуть передбачати виготовлення об’єктів авторського права.

-       категорія «Фізична культура та спорт»

Сферою впровадження проєктів цієї категорії є розвиток спортивної галузі територіальної громади, в тому числі спортивного туризму, а також заходи, які направлені на популяризацію ведення здорового способу життя населенням. До категорії не входять проєкти, реалізація яких планується у приміщеннях комунальних закладів, підприємств та установ.

-       категорія «Екологія, ІТ та культура»

Сферою реалізації проєктів є екологія, охорона навколишнього середовища, використання джерел відновлювальної енергії та енергозберігаючих технологій, просвітницькі заходи екологічного спрямування, впровадження сучасних інноваційних рішень, використання інструментів електронної демократії, розвиток культурної галузі, зокрема проєкти мистецького спрямування (літературного, музичного, образотворчого, архітектурного), а також культурні заходи. Такі проєкти можуть передбачати виготовлення об’єктів авторського права.

-       категорія «Просвіта, охорона здоров’я»

До цієї категорії відносяться будь-які загальнодоступні та неприбуткові проєкти, які мають освітній, соціальний або просвітницький характер, направлені на покращення якості надання послуг населенню, зокрема у сфері охорони здоров’я. Реалізація таких проєктів відбуватиметься на території або у приміщеннях комунальних підприємств, закладів, установ. Не приймаються до участі освітні проєкти, реалізація яких належить до прямих повноважень закладу та передбачає виключно покращення матеріально-технічної бази, і повинна фінансуватися з відповідної програми розвитку освітньої галузі.

-       категорія «Безпека та захист»

Проєкти цієї категорії спрямовані на створення і підтримку безпечних умов життя мешканців громади, забезпечення безбар’єрності громадського простору, проведення заходів, спрямованих на підвищення пожежної безпеки, безпеки руху, а також спорудження та облаштування захисних об’єктів, найпростіших укриттів, пунктів незламності тощо. Також до цієї категорії належать проєкти, що мають на меті матеріально-технічну підтримку підрозділів територіальної оборони, військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань.

Подати проєкт можна в електронному вигляді, самостійно зареєструвавшись на платформі https://budget.e-dem.ua/1210400000 за допомогою BANKiD або ЕЦП. 

Далі натиснути «Подати проєкт» та заповнити електронні поля бланку-заявки інформацією про свій проєкт, зокрема:

-     назва проєкту (лаконічно, одним реченням, бажано 3–5 слів);

-     короткий опис проєкту;

-     основна мета та актуальність реалізації проєкту;

-     визначення громадського простору, який утворюється внаслідок реалізації проєкту;

-     основні групи мешканців, які користуватимуться результатами реалізації проєкту;

-     очікувані результати проєкту.

Необхідно зазначити перелік видатків та їх орієнтовну вартість, а також загальну вартість проєкту.

У полі «Персональні дані автора» завантажити скановані або сфотографовані обов’язкові форми: 

-     декларацію про авторство;

-     перелік 20 осіб, які підтримують ідею;

-     необхідні погодження, картографічне зображення або план місцевості тощо відповідно до Положення про бюджет участі.

У полі «Графічні матеріали» завантажити фото, схеми та все, що допоможе представити проєкт. За бажанням додати презентацію у відповідному полі.

Після перевірки місцевим модератором, проєкт з’явиться у загальному доступі на платформі.

Можна надіслати заповнені форми проєкту на електронну пошту [email protected] і завантаження здійснить місцевий модератор. 

Бланки завантажити можна за посиланням:

https://kam.gov.ua/ua/main-mediafunc-osxfile.file/pg/310122405733461_p18_1o/

або отримати за попереднім запитом на електронну пошту [email protected].