«Українська жестова мова – для всіх!»

опубліковано: 30 вересня 2020 оновлено: 30 грудня 2024

  Міжнародний день жестових мов — це унікальна можливість підтримувати та захищати мовне середовище, ідентичність та культурне різноманіття всіх осіб з вадами слуху та інших користувачів жестових мов. Ця подія ініційована Резолюцією А / RES / 72/161 Асамблеї ООН, прийнятої у 2017 році, яка проголошує 23 вересня Міжнародним днем жестових мов.

  В рамках відзначення Міжнародного дня жестових мов Всесвітня федерація глухих закликала керівництво держави звернутися до спільноти глухих жестовою мовою. Дана ініціатива сприяє використанню жестових мов національними та світовими лідерами країн світу у партнерстві з національними товариствами глухих.

  З ініціативою щодо відзначення Міжнародного дня жестових мов  у місті Кам’янське до керівництва міста звернулась міська територіальна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих». Ініціативу було підтримано.

  У рамках міського флешмобу керівники структурних підрозділів міста звернулись до мешканців міста з вадами слуху українською жестовою мовою. Головним посилом цієї акції стало гасло «Українська жестова мова – для всіх!». Як це відбувалось, можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=NkRaN5vFAwA&list=PLCfHZavfjvRZdCEUB7M7XQR21-RPOGF92&index=1

  Слід зазначити, що у місті зроблено декілька важливих кроків для інтеграції осіб з вадами слуху. Так, 08.09.2020 під час підписання Меморандуму про партнерство між Кам’янською міською радою та громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» було презентовано послугу «переклад жестовою мовою», яку запроваджено у Дніпровському, Заводському, Південному територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та двох закладах охорони здоров’я – ЦПМСД №1,3.

  За ініціативи міської територіальної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» з 2019 року у приміщеннях ЦНАП трьох районів міста запроваджено систему «Сервіс УТОГ» у рамках підписаного Меморандуму між керівництвом міста та організацією.

  Україною ратифіковано ключові Конвенції ООН про права дитини та про права людей з інвалідністю. Наше суспільство  вже розуміє, що таке інклюзивність, толерантність до людей з особливими потребами.  Інклюзивне суспільство створює рівні можливості для участі в суспільному житті й прийнятті рішень будь-якої людини і на сьогодні є ще однією концепцією суспільної рівності. Та, як кожний ідеал, його неможливо досягнути на сто відсотків – до нього варто постійно прагнути.