Інформація міської комісії з питань ТЕБ та НС
Додаткові протиепідемічні заходи
02 квітня відбулось позачергове засідання міської комісії ТЕБ та НС, на якої прийнято:
1. Продовжити карантин на території м.Кам’янське до 24 квітня 2020.
2. Заборонити:
2.1. до 24 квітня 2020 року відвідування закладів освіти її здобувачами;
2.2. Проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи Кам’янської міської ради та її виконавчих органів;
2.3. До 24 квітня роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
- торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- торговельної діяльності та діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
2.4. До 24 квітня 2020 року:
- перевезення службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ без засобів індивідуального захисту водіїв та пасажирів, в кількості пасажирів, яка одночасно перевищує кількість місць для сидіння, не за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції, а також не дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- знаходження в одному міському електричному (трамвай) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах, кількості пасажирів, яка одночасно перевищує половину кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах, без засобів індивідуального захисту водіїв та пасажирів, а також не дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
-заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському сполученні та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.
3.Заборонити до 24 квітня 2020 року:
-Перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
-Переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
-Перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
-Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
-Відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
4. Суб’єктам господарювання, незалежно від форми власності та кількості працівників, на період карантину забезпечити:
4.1. Обов’язкове виконання санітарних та протиепідемічних заходів щодо недопущення розповсюдження захворювань на COVID-19, а саме:
- Не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання.
- Мати в наявності запас миючих та дезінфікуючих засобів, інвентаря для прибирання.
- Забезпечити працівників засобами індивідуального захисту (маски, респіратори, гумові рукавички).
- Забезпечити для відвідувачів наявність санітайзерів на вході
до об’єкту.
- Проводити наскрізне провітрювання приміщень та проведення вологих прибирань із використанням миючих дезінфікуючих засобів, на входах
та у приміщеннях, не рідше 1 разу на 3 години з протиранням поверхонь оргтехніки, робочих поверхонь, дверних ручок, поручнів. Зливати використану після обробки воду виключно в системи каналізації.
- Забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові паперові рушники, серветки тощо).
- Персоналу проводити регулярну обробку рук спиртовмісним засобом не менше 65% та/або мити їх з милом під проточною водою не менше 20 секунд.
- Призначити наказом по підприємству відповідальних осіб
за дотримання карантинних заходів, розробити та затвердити інструкцію щодо запобігання поширення інфекційних захворювань на підприємстві, забезпечити дієвий контроль за їх виконанням. Розмістити Інструкцію на робочих місцях.
4.2. Довести до відома відповідальних посадових осіб та працівників підприємств під розпис про адміністративну відповідальність за невиконання правил щодо карантину людей, відповідно до вимог ст.443 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням, відповідно до вимог ст.325 Кримінального Кодексу України.
4.3. У разі отримання інформації від співробітників поліції та органів місцевого самоврядування щодо вірогідності відвідування інфікованою особою підпорядкованого об’єкту невідкладно вжити заходи щодо проведення обов’язкових санітарно-гігієнічних протиепідемічних заходів, а саме:
- зачинити об’єкт для проведення обов’язкової санітарної обробки усіх приміщень та прилеглої території.
- дотримуватися інструкцій та рекомендацій поліції та органів місцевого самоврядування щодо подальших дій.
- своєчасно надавати інформацію співробітникам поліції та органів місцевого самоврядування в рамках протиепідемічних заходів.
5. Кам’янському відділу поліції ГУ Національної поліції у Дніпропетровські області (Пінчук), Кам’янському міськрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровської області (Постолов) посилити контроль за дотриманням підприємствами, установами, закладами, організаціями усіх форм власності та підпорядкування обмежувальних заходів, на території міста.
Рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій є обов’язковими для виконання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, закладами, організаціями, розташованими на території міста Кам’янське, термін контролю – до скасування заборони.