ПОПЕРЕДНЯ ПЕРЕВІРКА ГРОМАДСЬКИХ ПРОЄКТІВ `Бюджет участі. МІСТО`-2022

опубліковано: 04 лютого 2022 оновлено: 22 жовтня 2024

Наразі триває цикл «Бюджет участі. МІСТО» 2022 року. Від минулорічних циклів бюджету участі він дещо відрізняється тим, що подача громадських проєктів та голосування за них відбуваються віднині виключно в електронній формі. Це зумовлено, насамперед, епідеміологічною небезпекою, а також з метою ширшого запровадження електронних інструментів.

Для участі в Конкурсі «Бюджет участі. МІСТО» цьогоріч було подано 64 громадських проєкта. Серед них є екологічні, навчальні, культурні, інфраструктурні. Детально з проєктами «Бюджет участі. МІСТО» можна ознайомитись на спеціалізованій веб-платформі e-DEM за посиланням: https://budget.e-dem.ua/1210400000/projects .

Вже завершилась попередня перевірка поданих громадських проєктів щодо дотримання авторами ключових принципів та правил «Бюджет участі. МІСТО», встановлених вимог до громадських проєктів, а також дотримання повноти та правильності заповнення форм.

Далі – експертиза громадських проєктів, які успішно пройшли попередню перевірку. Експертизу проводитимуть виконавчі органи міської ради, до повноважень яких належить реалізація таких проєктів. Вона полягає у перевірці проєктів на предмет їх відповідності законодавству та можливості виконання. За категоріями проєкти розподілені так:

-     категорія «Інфраструктура» всього подано 13 проєктів, які направлено на подальшу експертизу;

-     категорія «Фізична культура та спорт» всього подано 11 проєктів, з них 3 відхилено, направлено на експертизу 8;

-     категорія «Екологія, ІТ та культура» всього подано 13 проєктів, які направлено на подальшу експертизу;

-     категорія «Просвіта, охорона здоров’я» всього подано 27 проєктів, з них відхилено 10, направлено на експертизу 17 (освітні заклади – 15, медичні – 2).

Координаційною радою з питань партиципаторного бюджетування (бюджету участі) затверджено реєстри прийнятих, відхилених за результатами попередньої перевірки та допущених до експертизи громадських проєктів.

Експертиза громадських проєктів триватиме протягом 2 тижнів. За її результатами координаційна рада затвердить списки проєктів, що допускаються до Конкурсу.

Голосування за громадські проєкти триватиме 15 днів з 28 лютого по 14 березня. Детальні інструкції щодо голосування будуть оприлюднені пізніше.