Звіт про хід виконання рішення Кам’янської міської ради від 22.12.2021 №424-14/VІІІ «Про затвердження Програми сприяння розвитку підприємництва Кам’янської міської територіальної громади на 2022-2024 роки»

опубліковано: 09 березня 2023 оновлено: 10 жовтня 2024

        

Звіт про хід виконання рішення Кам’янської міської ради від 22.12.2021 №424-14/VІІІ
«Про затвердження Програми сприяння розвитку підприємництва
Кам’янської міської територіальної громади на 2022-2024 роки»

   Протягом 2022 року департаментом проводилася робота по забезпеченню умов для здійснення підприємницької діяльності відповідно до заходів  Програми сприяння розвитку підприємництва Кам’янської міської територіальної громад на 2022-2024 роки (далі – Програма) в умовах воєнного стану.
  Для створення умов забезпечення розвитку м.Кам’янського шляхом формування сприятливого середовища для зростання потенціалу малого і середнього підприємництва, підвищення його конкурентоспроможності та внеску у вирішення соціально-економічних завдань у місті впроваджуються наступні заходи:

    - формування  сприятливого  правового  середовища  для  розвитку підприємництва;
    - усунення адміністративних та організаційних перешкод у започаткуванні підприємницької діяльності та отриманні дозволів;
    -  формування розвинутої інфраструктури підтримки підприємництва, орієнтованої на надання комплексних та доступних послуг;
   -  розвиток системи інформаційного забезпечення підприємців;
   -  розвиток ефективної взаємодії органів місцевої влади з підприємцями та їх громадськими об’єднаннями;
   - підвищення доступності бізнес-освіти та розвиток системи підвищення кваліфікації управлінських кадрів і спеціалістів для сфери підприємництва;
   - посилення ринкових позицій місцевих товаровиробників, підвищення якості продукції та послуг підприємств міста.

   Вдосконалення регуляторного середовища для ведення бізнесу та стимулювання підприємницьких ініціатив є визначальним фактором  сталого соціально-економічного розвитку міста, формування демократії й конкуренції, наповнення місцевих бюджетів, забезпечення громад якісними товарами й послугами.
  Через воєнну агресію Російської Федерації (далі – рф), що спричинило подорожчання паливно-мастильних матеріалів, підвищення цін на енергоносії, імпортні матеріали та сировину, зниження попиту на фоні скорочення реальних доходів населення, нездатність конкурувати з великими торговими мережам, як малі так і середні підприємства переважно отримують збитковий фінансовий результат до оподаткування.
   В умовах війни для збереження економічного потенціалу країни особливо важливим є ознайомлення суб’єктів господарювання з можливістю релокації бізнесу з територій, де ведуться бойові дії або є загроза бойових дій, на більш безпечну територію. За видами економічної діяльності найбільша кількість підприємств малого та середнього бізнесу зосереджена у сферах послуг, оптової та роздрібної торгівлі, промисловості.    Сфера побутових послуг (перукарні, ремонт одягу, ремонт взуття, хімчистка тощо) більш ніж на 90% формується за рахунок приватних підприємців – фізичних осіб.
   За інформацією Головного управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців у місті станом на 01.10.2022 склала 9349 осіб, у порівняні з періодом перед початком повномасштабного вторгнення РФ (9385) спостерігається незначне зменшення (на 0,38%) кількості суб’єктів господарювання.
  Станом на 01.10.2022 із загальної кількості платників податків 6806 осіб (з яких 6161 – фізичні особи-підприємці, 645 – юридичні особи) є платниками єдиного податку, що забезпечують стабільне наповнення місцевого бюджету.
 За підсумками 10 місяців 2022 року платники податків, які працюють за спрощеною системою оподаткування, сплатили 204,75 млн. грн єдиного податку (з яких 185,63 млн. грн. сплатили фізичні особи-підприємці; 19,12 млн. грн – юридичні особи), що на 52,04 млн. грн більше, ніж перед початком повномасштабного вторгнення рф (152,71 млн. грн.). 
        З метою налагодження зв’язків з інвесторами та усіма, хто зацікавлений у взаємовигідній співпраці, для ознайомлення з грантами, які проводяться для підприємців, на офіційному сайті Кам’янської міської ради у розділах  «Повідомлення» та «Інвестиційна діяльність» висвітлюється актуальна і корисна інформація щодо інвестиційного паспорту міста, новин грантів, фандрейзингу. Для підтримки підприємництва департаментом постійно здійснюються  заходи щодо інформування населення про засади підприємницької діяльності, порядок її започаткування. На інформаційних ресурсах сайту міської ради здійснюється розміщення актуальної інформації для підприємців (інформація суб’єктам господарювання щодо створення інформаційного порталу для підприємців, перспектив та відкриття можливостей налагодження співпраці з іноземними компаніями, інформація щодо програм підтримки малого та середнього бізнесу, діяльності Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Центр підтримки малого та середнього бізнесу», проведення вебінарів з питань ведення бізнесу (особливо у воєнний час), регуляторної діяльності та заходів Дніпропетровської облдержадміністрації тощо).
         Крім того, актуальна інформація розміщується на Єдиному державному порталі адміністративних послуг https://my.gov.ua///. Цей інтернет-ресурс є одночасно корисним та інформативним як для суб’єктів господарювання, так і для громадян. 
         Основним питанням, над яким велась робота у сфері розвитку підприємництва у 2022 році, є вдосконалення дозвільної системи шляхом забезпечення прозорого і чіткого механізму взаємодії органів місцевого самоврядування та державної влади із суб’єктами підприємницької діяльності та зменшення втручання місцевих органів виконавчої влади у діяльність суб’єктів господарювання, а також посилення ролі центру надання адміністративних послуг із забезпеченням доступності якісних адміністративних послуг для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб.

 

Заступник директора департаменту                                Давид КАГРАМАНЯН