Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ

Минулого тижня в Дніпрі відбувся семінар «ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ», проведений Держенергоефективності спільно з Дніпропетровською ОДА за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.

Метою семінару, у якому приймали участь фахівці виконавчих органів Кам’янської міської ради, стало роз’яснення головним розпорядникам бюджетних коштів механізму укладання енергосервісних договорів для здійснення комплексної термомодернізації будівель бюджетних установ.

Енергосервіс – це механізм, що дозволяє бюджетній установі скоротити споживання енергоносіїв без додаткових бюджетних витрат.

«Суть енергосервісу полягає у тому, що інвестор вкладає власні кошти в термомодернізацію об’єкту. Його завдання – запровадити настільки енергоефективні заходи, щоб була найбільша економія енергоресурсів. Адже інвестор повертає свої інвестиції виключно за рахунок отриманої економії на комунальних послугах», – пояснив Голова Держенергоефективності С.Савчук та додав, що ті компанії, які вже працюють за першими 20-ма укладеними в Україні ЕСКО-договорами, задоволені роботою і вже шукають нові об’єкти енергосервісу.

«У виграші залишаються обидві сторони контракту. Інвестор отримує гарантоване повернення інвестицій, а місцева влада – економію енергоспоживання у тому чи іншому об’єкті. Заощаджені кошти можна спрямовувати на інші корисні проекти», – пояснив О. Корчміт, радник Голови Держенергоефективності.

У ході семінару також розглянуто переваги впровадження енергоменеджменту, завдяки чому без значних капіталовкладень можна досягти до 20% економії енергоресурсів.

До речі, у місті Кам’янське підготовлено інформацію щодо потенційних об’єктів бюджетної сфери, де може бути реалізовано енергосервіс, та запроваджується щотижневий енергомоніторинг у 142 бюджетних установах.