Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Обмін досвідом в рамках розбудови енергетичної незалежності

18-24 червня 2017 року в рамках проекту «Розбудовуючи спроможності для реформи енергетичного сектору: обмін досвідом Словаччини з Україною», який реалізується Словацькою асоціацією зовнішньої політики (Slovak Foreign Policy Association, SFPA) у партнерстві з українським Центром глобалістики «Стратегія XXI» та Асоціацією «Енергоефективні міста України» за фінансової підтримки SlovakAid, USAID, для представників органів місцевої влади, у тому числі і міста Кам’янського, було організовано ознайомчий візит до Словаччини для ознайомлення із кращими практиками енергоефективності місцевих муніципалітетів.

До складу групи, окрім нашого міста, увійшли також представники Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Кіровоградської, Херсонської, Миколаївської, Чернігівської областей.

В рамках візиту в Братиславі група ознайомилася із досвідом Інституту із дослідження та тестування будівель (TSUS), який є провідним словацьким недержавним закладом у сфері енергетичної сертифікації будівель і матеріалів, відвідала тестувальну базу TSUS та ознайомилися з процедурами проведення хімічних та механічних випробувань теплоізоляційних матеріалів. Представникам з України презентували пілотний проект комплексної реконструкції житлового будинку у Братиславському окрузі – конкретний приклад реалізації напрацювань TSUS, а також було організовано візит до словацької агенції з інновацій та енергетики (SIEA).

У місті Трнава українська група познайомилася з особливостями управління енергетичним комплексом міста, а також відвідала фотоелектричну станцію, розташовану на даху однієї з офісних установ міста. У місті Нова Дубниця делегація відвідала ТЕЦ, що працює на біомасі та забезпечує 12-ти тисячне містечко теплом та електроенергією.

У Бешенова була продемонстрована когенераційна установка з сучасним рівнем очищення води від продуктів спалювання біомаси та шумового захисту, яка працює в розважальному аквапарку та виробляє електроенергію для освітлення парку та тепло для підігріву води в басейнах. Побували у Центральній компанії теплопостачання міста Кежмарок та змогли ознайомитися з системою управління гібридними котельнями та окремими логістичними аспектами доставки та завантаження біомаси та котелень.

У Прешовському регіоні обговорили тему співробітництва органів місцевої влади в галузі енергоефективності, включаючи управління проектами з енергоефективності на регіональному та муніципальному рівнях. У місті Кошице зустрілися з віце-мером Мартіном Петрушко. Відвідали компанію ТЕКО.

Була надана можливість отримання потужного досвіду у сфері реалізації енергоефективних рішень, актуальної інформації для здійснення поставлених завдань на шляху до енергетичної незалежності, а також налагодження контактів з іноземними колегами.